علیرضا بشیری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به اعتراض واحدهای کوره های آجرپزی به قطع چند روزه جریان گاز اظهار کرد: در نامه ای به واحدهای آجرپزی اعلام شد که 10 روز برای این جابه جایی در نظر گرفته شد.
وی افزود: با تلاش متخصصان شرکت گاز جابه جایی ایستگاه و ارتقاء آن در طول سه روز انجام شد و در واقع هفت روز زودتر از پیش بینی ها انجام شد.
رئیس روابط عمومی شرکت گاز یزد خاطرنشان کرد: در این مقطع زمانی و در روز چهارم پیش بینی ، 50 درصد ظرفیت ایستگاه جدید استفاده شد و از روز پنجم تا امروز ، با وجودی که هنوز ایستگاه کاملا جابه جا نشده ، مصرف واحدها به حالت عادی برگشته است.
بشیری با بیان اینکه در این محدوده علاوه بر کوره های آجرپزی ، واحدهای گلخانه ای و مسکونی نیز وجود دارد، یادآور شد : بر اساس ماده هفت پیمان فروش گاز طبیعی که مشترکان امضا کرده اند شرکت گاز ، با توجه به احتمال قطع جریان گاز به هر علت و تامین سوخت دوم مشترک ، ایجاد مخازن لازم و نگهداری آن به عهده مشترک است.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر چون شرکت گاز تولید کننده نیست و توزیع کننده است تلاش می کند گاز مشترکان صنعتی را از سه مسیر وارد شده به استان تأمین کند و در صورت بروز مشکل در منطقه ای از مسیرهای جایگزین استفاده شود.
به گفته بشیری عمده فعالیت های شرکت گاز به ویژه بحث تعمیر در تابستان انجام می شود تا هم تبعات اجتماعی آن کمتر باشد و هم مشکلات تولیدکنندگان در زمان سرمای هوا کاهش یابد.
در حال حاضر 299 واحد دارای پروانه تولید آجر در یزد وجود دارد که تنها 180 واحد آنها فعال است.
به گفته مجتبی ذوالفقاری رئیس اتحادیه فخاران یزد ، با تغییر سوخت کوره‌های آجرپزی از مازوت به گاز طبیعی، میزان آلاینده ‌های زیست محیطی این واحدها تا 80 درصد کاهش یافت و عملاً موضوع انتقال کوره‌ها منتفی شد و همچنین موجب افزایش تولید از سال 91 تاکنون شده است.
همچنین مدیرعامل شرکت گاز یزد امروز در مورد وضعیت مصرف صنایع گفت: این استان بیش از هفت هزار واحد صنعتی عمده و کوچک و 24 واحد نیروگاهی دارد که به عنوان یکی از مهمترین قطب های صنعتی و نیروگاهی ایران به شمار می آید.
علی اکبر میدانشاهی با اشاره به تحویل بیش از سه میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در بخش نیروگاهی استان سال گذشته افزود: توسعه و تقویت شبکه های گازرسانی واحدهای صنعتی و نیروگاهی به منظور رونق اقتصادی و کاهش میزان آلایندگی هوا یکی از اولویت های شرکت گاز است .
وی تأکید کرد: امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شد، شرکت گاز تلاش دارد با تأمین سوخت مورد نیاز واحدهای صنعتی - نیروگاهی ، رسالت خود را در این زمینه انجام دهد.
مدیرعامل شرکت گاز یزد خاطرنشان کرد: در همین راستا در 2 ماهه امسال ، حدود 147 میلیون مترمکعب گاز طبیعی تحویل نیروگاه های استان و مولد های برق مقیاس کوچک شد که این امر علاوه بر موفقیت این شرکت در بحث جایگزینی گاز طبیعی به عنوان یک سوخت پاک و ارزان، موجب گردش چرخ اقتصاد و رونق اقتصادی می شود.
میدانشاهی همچنین با اشاره به توزیع بیش از 107 میلیون متر مکعب گاز به جایگاه های سی . ان. جی (CNG) استان در سال گذشته، میزان توزیع گاز در 2 ماهه امسال را 13 میلیون متر مکعب اعلام کرد .
1968/ 2047
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.