اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا رقیه کرمانیان روز چهارشنبه در نشست معرفی کتاب و آیین بزرگداشت فردوسی ، اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده توسط افراد و ایجاد اشتیاق برای مطالعه در سایرین را از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری این نشست عنوان کرد.
وی اضافه کرد: مربیان کانون پرورش فکری درتلاشند کتاب های مورد علاقه کودکان و نوجوانان را به صورت داستان سرایی و با مهارت خاص خوانده و زمینه را برای رونق مطالعه کتاب و کتابخوانی درافراد ایجاد نمایند.
معاون فرمانداری اردکان با بیان اینکه اطلاعاتی که درکتاب ها موجود است با سند و مدرک علمی می باشد تصریح کرد: بهره گیری ازروش های خلاقانه مربیان کانون های پرورش فکری درزمینه کتابخوانی و قصه گویی باعث می شود که کودکان کمتر به سراغ خواندن مطالب فضای مجازی بروند که اصولا هیچ منبعی آنرا تایید نمی کند .
کرمانیان اظهارداشت: عضویت کودکان و نوجوانان در کانون های پرورش فکری باعث می شود استعداد های آنها شناخته به روز و با انظباط شوند و درآینده بتوانند با مدیریت به اهداف خود برسند .
مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک شهرستان اردکان نیز درادامه خبر از وجود 21 هزار و 549 جلدکتاب در این مرکز داد و افزود: در سال 1397 ، 128 نفر عضو کتابخانه و 72 نفر تمدید عضویت شده اند .
پروین پورمصیبی افزود: کتابداران این کتابخانه با ابزارهای دیداری، کتاب هایی با صفحه آرایی ابتکاری و بازی های جذاب خلاقانه، کودکان را به امر مهم مطالعه تشویق می کنند.
وی با تاکید بر این‌که فعالیت‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی با هدف مطالعه کتاب در کانون اجرا می‌شود، بیان داشت: هر فعالیت شیوه‌ جذاب برای مطالعه کتاب با موضوعات مختلف توسط کودکان و نوجوانان است.
منیره دشتی مربی کانون پرورش فکری نیز در ادامه به معرفی 2 کتاب 'زالی و سیمرغ' به نویسندگی مصطفی رحماندوست و 'خوان هشتم ' به نویسندگی محمود پوروهاب پرداخت.
دراین آیین لیلا شاکر مربی ادبی کانون پرورش فکری و شاهنامه خوان هم در این نشست، برخی از قصه های شاهنامه را بازخوانی کرد و به اهمیت داستان های آن پرداخت .
شاهنامه خوانی توسط یاسمن حامی دانش آموز پنجم ابتدایی از دیگر برنامه های این نشست بود .
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف افزایش علاقه دانش‌آموزان و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی فعالیت دارد.
طرح کتابخوانی در ادارات و ارگان ها طرح ابتکاری فرمانداری و اداره کتابخانه های عمومی اردکان است که هر هفته در یک ارگان یا اداره برگزار می شود .
تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی اردکان حدود پنج هزار نفر است و هم‌اکنون 14 باب کتابخانه عمومی در این شهرستان فعال است و 140 هزار نسخه کتاب در مخزن کتابخانه‌ها نگهداری می‌شود.
مرکز شهرستان 98 هزارنفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 6197
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.