به گزارش ایرنا، شرکت کنندگان در این اجتماع که تصاویری از شهید مدافع حرم سیدمهدی سادات که از مهاجران افغانستانی مقیم ایران است، را در دست داشتند، پرهیز از هر گونه تبعیض در این زمینه بین اتباع بیگانه و سایر شهروندان را مورد تاکید قرار دادند و از پلیس و مسئولان دادگستری رسیدگی سریعتر به این پرونده و دستگیری ضارب پدر شهید مدافع حرم را خواستار شدند.
پدر شهید «سید مهدی سادات» عضو لشکر فاطمیون که 13 شهریور 95 در دفاع از حریم اهل بیت در سوریه به شهادت رسید، به علت درگیری همسایگی با یک شهروند یزدی در 27 اسفندماه سال گذشته به شدت زخمی شد و هم اکنون در بیمارستان شهید رهنمون یزد بستری است.
برادر شهید سادات شامگاه سه شنبه به ایرنا گفت که پدرش در کماست و حال عمومی او رضایت بخش نیست و اکنون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید رهنمون تحت درمان قرار دارد.
این برادر شهید رسیدگی مسوولان استان به پرونده ضارب پدرش را مورد تاکید قرار داد و گفت: اکنون ضارب متواری شده که امیدواریم هر چه سریعتر توسط پلیس دستگیر شود.
پایگاه خبری پلیس استان یزد نیز امروز اعلام کرد: تمام تلاش خود را برای دستگیری ضارب متواری به کار خواهد گرفت.
به گزارش این پایگاه، پلیس پس از اطلاع از درگیری یکی از همسایگان با پدر شهید مدافع حرم و مجروح شدن آن بلافاصله به محل اعزام و با شناسایی فرد ضارب، وی را دستگیر کرده اما متاسفانه به دلیل عدم آگاهی افسر نگهبان کلانتری و نیز مداخله یکی از کارکنان، این متهم آزاد شده است.
فرمانده انتظامی یزد پس از اطلاع از این واقعه با دلجویی از خانواده شهید مدافع حرم، 2 نیروی خاطی کلانتری را تا اطلاع ثانوی و روشن شدن پرونده از کار معلق و دستور سریع برای دستگیری متهم را صادر کرد.
هم اکنون حدود 100 هزار شهروند افغان با مجوز رسمی در استان یزد سکونت دارند.
2088/ 6014/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.