اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا رودخانه خشک تفت که در هسته مرکزی و در طول جغرافیایی این شهر جریان دارد ، طی چند دهه گذشته به علت خشکسالی های پیایی، سیلی به خود ندیده بود.
بنا برآنچه که پدران ما ، روایت می کنند آخرین سیلی که در این رودخانه جاری شد حدود 30 سال قبل بود که منجر به ایجاد خساراتی به مردم ، مناطق مسکونی ،مغازه ها و زمین های کشاورزی گردید.
آب این سیل ، ناشی از باران هایی است که در دامنه های شیرکوه جاری و همراه با برفی که در این مناطق وجود داشته جریان یافته و به طرف شهر تفت و رودخانه این منطقه جریان می یابد.
سیلی که از شب گذشته در رودخانه تفت جریان یافت موجب شد تا روز سه شنبه مردم که از طریق فضای مجازی در جریان جاری شدن این سیل قرار گرفته بودند به سمت شهر تفت حرکت کنند، هم اکنون اطراف رودخانه تقت مملو از مردمی است که برای دیدن سیل به این مکان آمدند.
برخی نوجوانان به خود جرات داده وارد حاشیه این رودخانه شده و در حال بازی و تفریح کردن هستند حتی برخی خودروها در نقاط بلند رودخانه مستقر شده و در حال تماشا کردن سیل هستند.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی یزد امروز از بارش 80 میلی‌متر بارندگی طی 24 ساعت گذشته در ایستگاه منشاد شهرستان مهریز خبر داد و میزان بارندگی طی این مدت در شهر یزد را یک میلیمتر ذکر کرد.
محمدرضا شیرغلامی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: در این مدت در بنادک سادات، گل افشان، بنادک کوه دیزه، علی آباد، سلطانب سانیچ ، دره زرشک، بیداخوید، سخوید به ترتیب 55، 44، 31.5، 62، 53، 38، 39.5 و 38.1 میلی‌متر بارندگی گزارش شد.
بارندگی ها از دیروز(دوشنبه) در استان یزد آغاز و سبب جاری شدن سیلاب در تعدادی از رودخانه های فصلی شهرستان های استان شده است.
افزایش بارندگی‌ها در حالی است که یزد در 20 سال اخیر با پدیده خشکسالی شدیدی روبرو بود و به علت کاهش بارندگی ها از جمعیت روستایی آن کاسته شد و سطح زیر کشت نیز کاهش یافت.
6197
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.