سرهنگ محمدرضا مزیدی شامگاه یکشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: رعایت مقررات و احترام به حقوق سایر شهروندان باید مدنظر مردم قرار گیرد.
وی ادامه داد: مأموران برحسب وظیفه با همکاری مردم مأموریت‌های محوله را در چهارشنبه آخر سال انجام می‌دهند و از هیچ تخلفی هم نمی‌گذرند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد از خانواده‌ها برای همکاری با پلیس و راهنمایی و هدایت فرزندان خود در رعایت مقررات را خواستار شد.
به گفته مزیدی، سال‌های گذشته برخی افراد در چهارشنبه آخر سال با انجام برخی امور خلاف، امنیت و آرامش مردم و خانواده‌ها را مختل می‌کردند.
وی تصریح کرد: مردم از قرار دادن ظروف تحت‌فشار ازجمله کپسول، اسپری، حشره‌کش‌ها بر روی آتش جدا خودداری و استفاده از نفت یا بنزین برای روشن کردن آتش پرهیز کنند.
چهارشنبه‌سوری از 2 واژه چهارشنبه به‌عنوان یکی از روزهای هفته و سوری به معنی سرخ ساخته‌شده است.
آتش بزرگی تا صبح زود و برآمدن خورشید روشن نگه‌داشته می‌شود که این آتش معمولاً در بعد از ظهر زمانی که مردم، آتش روشن می‌کنند و از آن می‌پرند آغاز می‌شود و در زمان پریدن می‌خوانند « زردی من از تو، سرخی تو از من» درواقع این جمله نشانگر یک تطهیر و پاک‌سازی مذهبی است که واژه سوری به معنی سرخ به آن اشاره دارد.
متأسفانه این مراسم طی سال‌های اخیر از محتوای اصلی خود خارج شد و برخی افراد با به خطر انداختن جان خود و دیگران، گاها چهارشنبه آخر سال را تلخ می‌کنند.
7536/ 2047/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.