اخبار مرتبط

سیدعلیرضا کربلایی اکرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: معمولا در بهمن ماه به دلیل کاهش مصرف، خط انتقال بازدید و تعمیر می شود.
مدیر روابط عمومی آب منطقه ای یزد تأکید کرد: با شرکت آب و فاضلاب(آبفا) استان درباره ظرفیت ها و ذخایر تأمین آب شرب پیش بینی های لازم انجام شده است.
اواخر بهمن ماه سال 95 و سال گذشته از 25 دیماه اواخر بهمن ماه خط انتقال تعمیر شده بود.
سال‌های اخیر به‌طور متوسط 70 درصد آب شرب یزد از خارج استان و بقیه از منابع داخلی تأمین شد که در مجموع حدود 57 میلیون مترمکعب حجم سالانه آب انتقالی به یزد است.
انتقال آب به یزد در سال 1368 در ابتدای شکل‌گیری دولت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مصوب و در مسیر کاملاً قانونی انجام شد و هر نوع اخلال در آن، قانون‌شکنی محسوب می‌شود.
هم‌اکنون از 6 هزار و 733 منبع آبی استان یک میلیارد و 78 میلیون مترمکعب برداشت می‌شود که 833 میلیون مترمکعب آن از چاه‌ها، 163 میلیون مترمکعب از قنات و بقیه از چشمه‌ها تأمین می‌شود.
آب تجدیدشونده منابع زیرزمینی یزد 827 میلیون مترمکعب و کسری مخزن حدود 300 میلیون مترمکعب است، به همین دلیل سالانه 50 سانتیمتر از سطح منابع آب‌های زیرزمینی استان کاسته می‌شود.
آب استحصالی از منابع آب شیرین استان در سال 1387،سه هزار و 166 لیتر در ثانیه بود که این عدد در سال 1395 به 2 هزار و 631 لیتر در ثانیه کاهش یافت.
1968/ 2047
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.