به گزارش ایرنا ، محمدکاظمی نسب عصر روز شنبه به مناسبت هفته شورای آموزش‌ و پرورش ( 24الی 30دی‌ماه ) در آیین تجلیل از شورای دانش‌ آموزی که با حضور جمعی از مسئولان در دبیرستان نمونه دخترانه الزهرا (س) این شهر برگزار شد اظهار کرد: در حوزه آموزش‌ و پرورش طبق قانون اساسی ، دولت مکلف است کلیه امکانات تعلیم و تربیت را به ‌صورت رایگان برای دانش آموزان تأمین کند.
فرماندار ابرکوه خاطرنشان کرد : برای کمک به دولت و آموزش ‌و پرورش ، شوراهای آموزش‌ و پرورش در سال 1372 تأسیس شد.
کاظمی نسب بابیان اینکه شوراهای آموزش‌ و پرورش نقش تأثیرگذاری در فرایند امر تعلیم و تربیت دانش آموزان دارند تصریح کرد: شوراها گام مهمی برای گسترش مشارکت مردم و صاحب‌نظران در پیشبرد اهداف آموزش‌ و پرورش دارند.
رئیس آموزش ‌و پرورش ابرکوه نیز در این آیین گفت : تصمیم‌گیری‌ و هم‌فکری‌هایی که در محفل شوراها صورت می‌گیرد قطعاً در اجرای آن به نتیجه‌ مطلوبی خواهیم رسید.
محمد علی کریمی افزود: امروز تمام جوامع و خانواده‌هایی که موفق هستند با مشورت و استفاده ازنظر , رأی یکدیگر به توفیقاتی دست یافتند و شوراهای آموزش‌ و پرورش ، قدرتمندترین بازوی تعلیم و تربیت است.
در این آیین از اعضای شورای دانش‌آموزی این آموزشگاه با اهداء لوح سپاس قدردانی شد.
در سال تحصیلی 98- 97، حدود 9 هزار نفر دانش‌آموز ابرکوهی در سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم در 107 مدرسه مشغول تحصیل هستند.
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 6197
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.