به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی گیلان ، علی خاوری در جلسه پیرامون اراضی منطقه چاف و چمخاله شهرستان لنگرود افزود: بر اساس قوانین جاری هرگونه ساخت و ساز در زمین های نسقی ممنوع است ، اگرچه قانونگذار برای ساخت و سازهای قبلی جهت دریافت حق انشعاب تاسیساتی تعیین تکلیف کرده ولی بعد از ابلاغ بخشنامه همه دستگاه های اجرائی و عوامل درگیر موظف اند طبق قانون عمل کنند.
وی ادامه داد: صدور هرگونه پروانه جهت ساخت و ساز در این اراضی توسط شهرداری ها تا تعیین تکلیف نهایی آنها ممنوع و مشمول پیگرد است.
خاوری با بیان اینکه یکی از وظایف راه و شهرسازی در استان ها تهیه طرح جامع برای هریک از شهرها با توجه به ضوابط و استانداردهای مصوب و تعیین ضوابط و استانداردها برای تهیه نقشه های هادی و اعلام آن به وزارت کشور می باشد افزود : بعد از تهیه طرح های هادی و جامع اگر اراضی داخل محدوده باشد اراضی ملی است و منابع طبیعی موظف است اسناد آنرا انتقال دهد.
وی تصریح کرد : بعد از تبدیل شدن چاف و چمخاله به شهر از سال 89 تاکنون، 548 هکتار اراضی این منطقه را براساس ماده 10 قانون زمین شهری به مالکیت دولت و به نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن درآوردیم و 120 هکتار دیگر جهت اخذ سند در دست اقدام می باشد.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت : پیش طرحی برای طرح های هادی چاف وچمخاله آماده شده و پس از تدقیق و تصویب آن در استان این آمادگی را داریم جهت تصویب به شورایعالی شهرسازی و معماری بفرستیم.
وی خاطرنشان کرد : قسمتی از اراضی بعد از انتقال سند از منابع طبیعی مورد تصرف مردم قرارگرفته و قرار شد در یک تصمیم ملی برای کل کشور ، اراضی تصرف شده تعیین تکلیف شود.
شهرستان لنگرود در 60 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
دریافتی: سلیمانی**انتشار دهنده: بابایی
7296 /6030
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.