ایرج شیارکار روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این تسهیلات بر اساس نوع ماشین آلات، متغیر و با معرفی کشاورزان از اداره جهاد کشاورزی به بانک عامل برای خرید انواع کمباین برنج، تراکتور، نشاءکار و دروگر پرداخت شده و میزان آن نسبت به سال 94، 10 درصد افزایش داشته است.
وی اظهار کرد: این تسهیلات از خدمات دولت به کشاورزان و زارعان زحمتکش است و تجهیز و توسعه ماشین آلات زراعی در افزایش بهره وری محصولات، تاثیرگذار است.
وی همچنین از توزیع 657 تن انواع کود شیمیایی در سال گذشته در بین کشاورزان خبر داد و بیان کرد: کشاورزانی که تاکنون نسبت به دریافت کود شیمایی اقدام نکرده اند می توانند پس از دریافت حواله کود، از مراکز خدمات جهاد کشاورزی در شهر لوندویل و دهستان ویرمونی آستارا خرید کنند.
شیارکار از شخم زمستانه حدود 95 درصد اراضی شالیکاری آستارا خبر داد و شالیکاران را به منظور افزایش بهره وری اراضی به شخم زمستانی شالیزارها توصیه کرد.
در سال گذشته از سه هزار و 200 هکتار شالیزارهای آستارا 14 هزار و 900 تن شلتوک برداشت و هشت هزار و 200 تن برنج سفید تولید شد.
آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 6 هزار بهره بردار کشاورزی در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و بیشتر بهره برداران کشاورزی آن شالیکار هستند.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.