محمد لطیفی روز چهارشنبه در دفتر امام جمعه آستارا اظهار کرد: اتحادیه انجمن های اسلامی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در مدارس تلاش می کند و  بیانیه گام دوم انقلاب نویدبخش عصری نو و آینده ای درخشان برای توسعه هرچه بیشتر ایران اسلامی است.

 وی ادامه داد: برنامه های راهبردی اتحادیه انجمن های اسلامی در قالب اسناد بالا دستی تعریف شده و تربیت نیروهای مومن و انقلابی از مهمترین وظایف اتحادیه انجمن های اسلامی است و باید با جدیت در این راستا برنامه ریزی و اقدام شود.

امام جمعه شهرستان آستارا هم در این دیدار گفت: توجه به مسائل پرورشی و دینی دانش آموزان از اهمیت زیادی برخوردار است و در این راستا اتحادیه انجمن های اسلامی باید همکاری کند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: تربیت دانش آموزان مومن انقلابی ضامن آینده روشن نظام اسلامی است و از ظرفیت حوزه علمیه و مربیان متعهد و متخصص باید به درستی استفاده شود.

فرماندار آستارا هم در نشست با مسئولان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان در فرمانداری گفت: انجمن های اسلامی، نقش تاثیرگذاری در تحولات سیاسی و اجتماعی در دوران انقلاب داشتند و اعضای انجمن ها نزدیکترین یاران امام (ره) بودند.

حسن رستم زاد اضافه کرد: پویایی و پیش روندگی انجمن های اسلامی در مدارس و دانشگاه ها اهمیت دارد و استقلال این تشکل مذهبی و انقلابی، امتیاز ارزشمندی است.

وی به سابقه عضویت خود در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه تهران در اواخر دهه ۷۰ اشاره و بیان کرد: تعامل با نهادهای انقلابی و فرهنگی باید مورد توجه اتحادیه انجمن های اسلامی قرار گیرد و  از نیروهای نخبه استفاده شود.

سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا هم گفت: چهار تشکل رسمی در این اداره فعال است و ارزشمندترین آنها، اتحادیه انجمن های اسلامی محسوب می شود.

وی افزود: انجمن های اسلامی اعتماد به نفس دانش آموزان را برای پذیرش مسئولیت های اجتماعی و سیاسی فراهم می کنند و اعضای آنها باید برای دیگران الگو باشند.

۱۰ هزار دانش آموز در ۴۰۰ انجمن اسلامی مدارس گیلان فعالیت می کنند.

 بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.