به گزارش خبرنگار ایرنا، ارسلان زارع روز چهارشنبه در جلسه حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان در استانداری با اشاره به تاثیر فرهنگی، اجتماعی طرح سپاس و دیدار با خانواده شهدا و برگزاری کنگره های شهدا افزود : این بزرگداشت ها نه تنها در مناسبت های خاص بلکه باید مستمر انجام شود و ترویج ارزشهای دفاع مقدس و رشادتهای شهدا و جانبازان در دستور کار جدی قرار گیرد.

وی دفاع مقدس را یادآور حماسه های گرانسنگ و بی بدیل فرزندان رشید و شجاع این مرز و بوم عنوان و اظهار کرد: این دوران بخش مهمی از تاریخ ایران زمین و حماسه بزرگ و مانای این ملت است که با ایثار، فداکاری، جانفشانی، ایستادگی و مقاومت در سایه رهبری های مدبرانه بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران و تلاش،  کوشش، وحدت و همدلی ملت مقاوم ایران، نیروهای مسلح، بسیجیان سلحشور دوره ای پرافتخار را برای همه تاریخ این مرز و بوم رقم زد.

استاندار گیلان با بیان اینکه دوران دفاع مقدس فرازهای بلند انسانی دارد، تصریح کرد : معتقدم این فرازها را با بهره گیری از ادبیات، هنر و روحیات خلاقانه می توان به نسل های جدید و آینده به شیوه های نو و کاملا ماندگار منتقل کرد.

وی با تاکید بر اینکه ترویج ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ انقلابی، ایستادگی، مقاومت، ایثار، شهادت و خودباوری ملی و دینی این ملت بزرگ اثری ماندگار است، تصریح کرد: مردم ایران با تقدیم هزاران شهید، جانباز و آزاده در دوران دفاع مقدس نقش موثری در این دوره پرافتخار که مایه مباهات امروز آحاد ملت ایران است در دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی، آرمان های آن و کیان ملت اسلامی داشته اند.

زارع در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه در ارتباط با شهدا و دفاع مقدس باید  اقدامات ماندگاری انجام شود، اضافه کرد: ساخت و احداث موزه دفاع مقدس یکی از اقدامات ارزشمند، ماندگار و تاثیرگذار است که با پیگیرهای انجام شده تا کنون اقدامات موثری در این زمینه انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: احداث و ساخت موزه دفاع مقدس به عنوان اقدامی ارزشمند و بزرگ نه فقط برای مردم گیلان بلکه با توجه به گردشگرپذیری این استان در بازدیدکنندگان از این خطه نیز تاثیرات ماندگاری در انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت خواهد داشت.

استاندار گیلان افزود : هر آنچه در زمینه فداکاری ها و ایثارگری های شهدا در دفاع مقدس و شهدا خاطره تعریف کرده و بنویسیم، نمی توانیم اندکی از دریای عظیم ارزشهای این دوران و رشادتهای فرزندان این مرز و بوم را بیان کنیم از این رو باید از همه ظرفیت ها و روش های نو در این حوزه بهره گیریم.   

وی گفت : با توجه به تاکیدات رئیس جمهوری در تدوین و اجرای قانون برنامه ششم که پیش بینی های خوبی در این زمینه انجام شده، باید بتوانیم با عزم عمومی و تلاش مدیران اقدامات تاثیرگذار بیشتری را شکل دهیم و معتقدیم این کار بزرگ حتما در توسعه فرهنگی و اجتماعی استان  تاثیرگذار است.  

استان گیلان، هشت هزار شهید و نزدیک به ۲۲ هزار جانباز و ایثارگر دارد.  

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.