سامان ساسانیان روز شنبه در کارگاه آموزشی تهدیدات تروریستی و راه های مقابله با آن در فرمانداری آستارا گفت: برگزاری رزمایش ها و کارگاه های آموزش پدافند غیرعامل، نباید به یک هفته یا دهه منحصر شود و آموزش آن در روستاها جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی، طرح ها و برنامه‌های خود را برای مصون سازی زیرساخت‌های شهرستان به فرمانداری ارائه دهند تا بعد از تایید و تصویب، در شهرها و روستاها عملیاتی شود.

وی اظهار کرد: جهت آمادگی مقابله با تهدیدهای احتمالی دشمنان، اجرای رزمایش‌های تخصصی پدافند غیرعامل با جدیت پیگیری و نقاط ضعف شناسایی و رفع شود.

معاون فرماندار آستارا گفت: در سال ۸۲ به فرمان مقام معظم رهبری سازمان پدافند غیرعامل برای تعدیل آسیب پذیری، کاهش خسارت، صرفه جویی و کاهش هزینه های تسلیحاتی شکل گرفت.

ساسانیان ادامه داد: پدافند غیرعامل رعایت اصول ایمنی در برابر تهدیدها، حوادث طبیعی و غیر طبیعی است و سلامت تمام حوزه ها را تضمین می کند.

وی افزود: آموزش و پرورش از مهم ترین و اساسی ترین نهادهای فرهنگی است و آموزش پدافند غیرعامل در مدارس، باعث نهادینه شدن آن در بین خانواده ها خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۲ بخش و ۶۲ روستا، در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.