محمد تقی نظرپور در جلسه شورای دانشگاه گیلان ، افزود: نیازست تا نیروی مناسب برای فعالیت در آزمایشگاه های دانشگاه های کشور را بر اساس فراخوان عمومی جذب کنیم ، که با این اقدام دانشگاه ها می توانند تا ۳۰ سال آینده از این نیروها بهره مند شوند. 

وی اظهارداشت: با توجه به هزینه های زیادی که برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی انجام می گیرد، لازم است تا نیروهایی در این آزمایشگاه ها برای بهره مندی بهتر از تجهیزات به کار گرفته شوند.

معاون اداری و مالی مدیریت منابع مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه خاطر نشان کرد:  بودجه عمرانی دانشگاهی در طرح هایی که اقدام شده، حدود ۹۸ درصد تخصیص داده شده است.

وی بیان داشت: بخشی از اعتباراتی که در طرح های عمرانی بوده و با کمک خیرین اتفاق افتاده ، ۵۰ درصد تخصیص داده شده که با توجه به شرایط کشور، کار دشواری است.

نظرپور  با اشاره به ظرفیت خوب خیرین در آموزش عالی کشور اظهار داشت: بهره مندی از ظرفیت خیرین در دانشگاه ها بایستی مورد توجه قرار گیرد، این قشر می توانند باری از دوش دولت در حوزه آموزش عالی بردارند.

ساختمان جدید دانشکده کشاورزی دانشگاه گیلان امروز (پنجشنبه) با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه افتتاح شد.

در زمان حاضر، دانشگاه گیلان با ۱۰ دانشکده و یک واحد پردیس و دو پژوهشکده( حوضه آبی دریای خزر و گیلان شناسی) با ۵۸۴ عضو هیات علمی،حدود ۱۷ هزار دانشجو ، به عنوان بزرگترین مراکز آموزش عالی در منطقه شمال کشور مشغول به فعالیت های آموزشی و پژوهشی است و سالانه حدود چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو را در ۵۴۴ رشته – گرایش در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای دوره های روزانه ، شبانه ، پردیس و مجازی پذیرش می کند، این دانشگاه با اعضای اتحادیه دانشگاه های دولتی کشور های حاشیه دریای خزر ، برخی از دانشگاه های کشورهای جنوب شرق آسیا و اتحادیه اروپا ارتباطات علمی و تبادل استاد و دانشجو دارد.

 قرار گرفتن در جمع دانشگاه های برتر سه نظام بین المللی و رتبه بندی جهانی تایمز ،لیدن، شانگهای و دسته دانشگاه های یک درصد برتر دنیا و ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور جزئی از توانمندی های دانشگاه گیلان است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.