سیداسماعیل میرغضنفری فرماندار لاهیجان در این مراسم اظهار داشت: فرهنگ خیرخواهی و ساخت مدرسه سازی در این شهر توسط این مدرسه ساز  نهادینه شده و ایشان از افرادی است که جامعه به امثال او نیاز دارد و کسی که تمام دارایی زندگی خود را صرف ساخت مدرسه برای دانش آموزان بی مدرسه و نیازمند می کند، الگویی براساس آموزه های دینی به شمار می رود.

حسین پورخصالیان نیز با تاکید بر ارائه آموزش های زیست محیطی به دانش آموزان یادآورشد: از این بعد باید بیش ازهر چیزی به دانش آموزان محیط زیست و حفظ آن آموزش داده و در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

این خیر مدرسه ساز که چندین سالن ورزشی بانوان در لاهیجان احداث کرده ، بر ورزش و تحرک بانوان تاکید کرد و از مسئولان خواست دور استخر مسابقه دوندگی با پوشش اسلامی برای بانوان گذاشته شود.

حسین پورخصالیان پزشک متخصص مقیم آلمان است که با دارایی های شخصی خود تاسیسات ورزشی و مدارس زیادی بویژه برای بانوان در شهرهای لاهیجان ، تنکابن ، مناطق محروم سیستان و بلوچستان ساخته است. 

در پایان این مراسم با اهدای قرآن ، کتاب و لوح تقدیر از سوی فرمانداری و اداره آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان از خدمات ارزنده او تجلیل بعمل آمد.

شهرستان لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.