مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: پس از برداشت برنج، کشت کلزا و پرورش راتون از اولویت های کاری کشاورزی این شهرستان است.
مسعود اسدی پرور در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان گفت: رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور است و بالغ بر 62هزار هکتار اراضی شالیزاری دارد.
وی افزود: برداشت برنج از شالیزارهای این شهرستان هم اکنون در حال انجام است و تاکنون بالغ بر 47درصد ساقه های طلایی برنج از مزارع برداشت شده اند.
اسدی پرور ادامه داد: کاهش هزینه تولید برنج یکی از اولویت های کاری جهاد کشاورزی رشت است و تولید مکانیزه این محصول در کاهش قیمت تمام شده تولید برنج نقش بسزایی دارد. امسال طبق برنامه ریزی های انجام شده برداشت برنج در 75درصد از شالیزارهای این شهرستان به صورت مکانیزه انجام می شود.
وی تصریح کرد: ارتقای درآمد کشاورزان و کاهش سختی تولید برنج ماندگاری جوانان روستایی را در زادگاهشان افزایش می دهد و برای فراهم کردن بسترهای بهبود معیشت کشاورزان کشت دوم به برنجکاران توصیه شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: امسال برنامه داریم تا پرورش راتون را نسبت به سال گذشته افزایش دهیم.
وی افزود: سال گذشته در 13هزار هکتار از مزارع برنج شهرستان رشت راتون پرورش داده شد، این درحالیست که در سالجاری ، پرورش این محصول در 15هزار هکتار از شالیزار صورت خواهد گرفت.
اسدی پرور خاطرنشان کرد: امسال به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب شاهد افزایش تولید برنج سفید در رشت خواهیم بود.
وی گفت: همچنین برنامه ریزی شده است در 700 هکتار از شالیزارهای این شهرستان کلزا کشت شود.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.