سخنگو و رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی رشت گفت: برای ساماندهی دستفروشان در این کلانشهر، نیازمند ایجاد و تقویت بازارهای محلی و بازار روز هستیم.

به گزارش ایلنا از رشت، فاطمه شیرزاد با بیان اینکه موضوع ساماندهی دستفروشان در رشت همواره مورد تاکید است، افزود: شهرداری موظف است ساماندهی دستفروشان را در دستورکار قرار دهد و اقدمات لازم در این باره انجام گیرد.

وی بیان داشت: بارها در جلسه‌های کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر شورا تاکید شده تا حوزه معاونت خدمات شهر شهرداری، برنامه مدونی برای ساماندهی دستفروشان داشته باشد و اجرایی کند و حتی دستفروشان شناسنامه دار شوند.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی رشت با اشاره به مشکلات اقتصادی و افزایش بیکاری و انجام دستفروشی برای کسب درآمد اظهار داشت: با توجه به این موارد، توجه به این مهم ضروریست که ساماندهی دستفروشان بایستی اصولی انجام شود و با مدیریت مکانی برای ساماندهی این افراد اقداماتی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از خرید به شکل دستفروشی لذت می‌برند، اضافه کرد: برای ساماندهی دستفروشان در مکانی با دسترسی آسان مردم به خرید، لازم است تقویت بازارهای محلی در دستور کار قرار گیرد و در غیراین صورت دستفروش نیز حاضر نیست مرکز شهر را رها کند.

وی درگیری تعدادی از دستفروشان با نیروهای سد معبر شهرداری رشت طی روزهای اخیر را یادآوری و خاطرنشان کرد: اتفاقاتی این چنینی زیبنده نیست و مردم در رشت نباید شاهد چنین برخوردهایی باشند البته آموزش‌های لازم به نیروهای سد معبر شهرداری رشت از جمله اینکه در برخورد با دستفروشان سعه صدر داشته باشند، داده شده ولی احترام باید متقابل باشد.

شیرزاد با تاکید بر این مطلب که برخوردهای قهری به هیچ وجه قابل قبول نبوده و جوابگو هم نیست، اضافه کرد: همه ما بایستی قانون مدار باشیم و بر اساس قانون پیش برویم.

در درگیری اخیر بین دستفروشان و نیروهای سد معبر شهرداری رشت در خیابان شریعتی، شش نفر از نیروهای سد معبر راهی بیمارستان شدند پنج نفر مرخص و یک نفر هنوز تحت درمان است.

رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.