اخبار مرتبط

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان در پانزدهمین جلسه سازگاری با کم آبی گفت: سرریز سفیدرود پس از 63 روز پایان یافت.

به گزارش ایلنا از رشت،مرتضی میرزایی اظهار داشت: حجم مخزن سدسفیدرود هم اکنون 1024 میلیون متر مکعب است که نسبت به سال گذشته که 806 میلیون متر مکعب بوده افزایش 11 درصدی را نشان می‌دهد.

وی اعلام کرد: با توجه به پایان سر ریز سد سفیدرود و برای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی نوبت بندی آبگذاری کانال ها براساس شرایط انجام خواهد شد.

میرزائی ادامه داد: میزان ورودی به سد سفیدرود هم اکنون 125 متر مکعب بر ثانیه و میزان خروجی آن 213 متر مکعب بر ثانیه است که تا کنون یک میلیاردو 116 میلیون متر مکعب از سد سفیدرود برای آبیاری شالیزارهای استان در کانال ها آبگذاری شده است.

در این نشست مجتهدی نماینده اداره کل هواشناسی استان گیلان در‌باره میزان بارش ها از ابتدا سال زراعی گفت: تاکنون میزان بارش ها 20 درصد از حد نرمال بالاتر بوده و میانگین آن 867 میلی متر بوده است.

آقابیگی نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان نیز با اعلام پایان نشاءکاری در سطح شالیزارهای استان گیلان افزود: تاکنون 75 درصد از اراضی شالیزارهای برنج استان وجین اول صورت گرفته است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.