اخبار مرتبط

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه همدلی و وحدت موجب پیشرفت در شاخص‌های کتابخوانی استان شده است، گفت: سرانه مطالعه در استان طی ۶ ماه دوم سال ۹۷ رشد 17/5 درصدی داشته است.

به گزارش ایلنا از رشت، پریسا کرمی برنامه‌ریزی منسجم را لازمه توسعه جامعه به‌دور از آسیب و آفت دانست و اظهار داشت: باید با برنامه ریزی آگاهانه و مطابق با آموزه های دینی افق زندگی را ترسیم کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی مطلوب در جشنواره رضوی ارادت خود را به علی بن موسی الرضا(ع)، هشتمین امام شیعیان نشان دهیم، تاکید کرد: جشنواره رضوی گامی جهت نشان دادن ارادت به خاندان اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا است.

وی خواستار همدلی کتابداران و رابطین فرهنگی در برگزاری مطلوب جشنواره کتابخوانی رضوی شد و اعلام کرد: همین همدلی و وحدت موجب پیشرفت در شاخص‌های کتابخوانی استان شده است.

کرمی از رشد ۱۷ و نیم درصدی سرانه مطالعه در استان طی ۶ ماه دوم سال ۹۷ خبر داد و افزود: جشنواره کتابخانه رضوی نماد یک فعالیت نو در عرصه کتابخوانی است.

وی استقبال مردم از این جشنواره را نشان دهنده تعییر ذائقه مردم به سمت فعالیت‌های فرهنگی اعلام و بیان کرد: همین امر منجر به مشارکت مردم در فعالیت‌های فرهنگی و کتابخوانی و در نهایت ارتقا سطح دانش مخاطبین طبق افق ۱۴۰۴ است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان ترویح فرهنگ کتابخوانی را نیازمند مشارکت همگانی دانست و خاطرنشان کرد: همه ما موظف به ترویح فرهنگ کتابخوانی در قالب‌های مختلف چون برگزاری مسابقه کتابخوانی، نشست کتابخوان و … به منظور رشد و توسعه کشور هستیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.