اخبار مرتبط

گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان به ایرنا حاکیست؛ نادر جهان آرای روز دوشنبه در دیدار با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با اشاره به نیمه تمام ماندن پروژه سالن هزار نفری و استخر شنای فرهنگیان رشت افزود: امیدواریم با مساعدت دستگاه های موثر استان و خیرین مدرسه ساز، شاهد اتمام این دو پروژه بزرگ استانی باشیم.
وی خیرین مدرسه ساز را بازوان توانمند آموزش و پرورش دانست و اظهار امیدواری کرد تا از ظرفیت های آنها در گسترش سرانه فضاهای آموزشی گام های اساسی برداشته شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان نیز در این دیدار در سخنانی با بیان نیاز مبرم به ساخت مدرسه در منطقه مسکن مهر رشت گفت: در زمان حاضر، پروژه 18 کلاسه به ارزش 10 میلیارد تومان توسط اداره کل مسکن و شهرسازی در حال ساخت است.
علی دقیق با اشاره به طولانی شدن پروژه ساخت سالن هزار نفری فرهنگیان خاطر نشان کرد: این پروژه برای اتمام، نیازمند تخصیص 20 میلیارد تومان اعتبار است.
وی احداث مدارس سبز را از رویکردهای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در ساخت واحدهای آموزشی دانست و اضافه کرد: استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، بازیافت و مدیریت بهینه آب و استفاده از انرژی های خورشیدی از مشخصات مدارس سبز است.
بر اساس گزارش دیگری از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان، جهان آرای در دومین جلسه ویدئو کنفرانس با روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق استان گفت: در اجرای برنامه های آموزش و پرورش توجه به آثار فرهنگی و هنری اصیل گیلان و نظارت مدیران ادارات مناطق بر حسن اجرای برنامه ها ضروریست.
وی با تمجید از برنامه های اجرا شده به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم بیان داشت: استان گیلان با توجه به پیشینه فرهنگی بالا و داشتن هنرمندان اصیل دارای ظرفیت های خوبی برای غنی سازی برنامه های آموزش و پرورش در مدارس است.
وی با اظهار تاسف از انتقادات در فضای مجازی در پی پخش کلیپی از برخی مدارس خاطر نشان کرد: روشنگری، بیان خدمات آموزش و پرورش، استفاده از ظرفیت های فرهنگی شخصیت های موثر جامعه و بهره مندی مناسب از فضای مجازی در خنثی سازی نقشه کج اندیشان موثر است.
وی بهره گیری از فرصت زنگ های تفریح را در تبیین و اشاعه برنامه های هنری، فرهنگی و علمی موثر دانست و اضافه کرد: در ایام ماه مبارک رمضان و در برخی مناسبت ها برنامه های متنوع فرهنگی و اعتقادی برای دانش آموزان در حال برگزاری است.
استان گیلان دارای بیش از 391 هزار دانش آموز است.
7286/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.