اخبار مرتبط

گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان به ایرنا حاکیست؛ فرهاد دلق پوش در نشست با رئیسان اتاق های اصناف و ادارات صمت و مدیران تعزیرات حکومتی شهرستان های شرق گیلان در رودسر، پایش و نظارت و کنترل بر بازار را با رویکردی پیشگیرانه دانست.
وی اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضاهای عمومی مصرف کنندگان برای خرید برخی کالاها و مایحتاج و همچنین با عنایت به شرایط اقتصادی موجود در بازار و ضرورت هم افزایی و استفاده از همه ظرفیت های موجود در اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی جهت پایش و نظارت و کنترل بر بازار با رویکردی پیشگیرانه حائز اهمیت است.
وی با بیان اینکه رئیسان ادارات شهرستان ها بازوان توانمند مدیریت اقتصادی و زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت در استان هستند، تصریح کرد: ادارات صمت و اتاق های اصناف شهرستان ها همگام با مرکز استان همواره پیشتاز و طلایه‌دار در صحنه‌های اقتصادی بوده‌اند و امروز نیز به تاسی از منویات مقام معظم رهبری در جهت رونق تولید فعالیت‌های خود را برنامه ریزی می کنند.
دلق پوش بیان کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در اتاق های اصناف شهرستان ها برای اجرای موفق طرح های نظارتی، می توان تمهیدات لازم را برای پایش و نظارت مستمر عرضه محصولات و قیمت ها به صورت ویژه درماه پر فضیلت رمضان اتخاذ کرد.
وی خاطر نشان کرد: در این راستا معاونت و نظارت بازرسی سازمان با برگزاری گشت‌های مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی، بهداشت، استاندارد و همچنین کارشناسان اتحادیه‌های مربوطه و ...، نسبت به رسیدگی گزارشات و شکایات مردمی در اسرع وقت اقدام خواهد کرد .
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان با اشاره به عملکرد سازمان صمت در حوزه تنظیم بازار اظهار داشت: به گزارش و اعلام معاونت امور بازرگانی وزارت صمت در گردهمایی رئیسان سازمان های صمت کشور، استان گیلان رتبه اول تنظیم بازار در کشور را کسب کرده و این امر با نظارت صحیح و تعادل در بازار و ایجاد انگیزه، در نتیجه با کاهش التهاب در بازار و تلاش های همه اعضای کارگروه تنظیم بازار در کل استان به نتیجه مطلوب رسیده است.
102 هزار واحد صنفی در گیلان فعال است.
7296 / 2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.