مسعود الماسی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: همچنین سال گذشته، 769 هزار و 748 میلیون ریال تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی با عاملیت بانک کشاورزی به کشاورزان استان پرداخت شده است.
وی در خصوص برنامه های این سازمان در راستای توسعه کشت دوم خاطرنشان کرد: افزایش بهره وری مزارع و به تبع آن افزایش درآمد کشاورزان ، جزو برنامه های سازمان جهاد کشاورزی است.
وی یادآور شد: از طریق توسعه کشت دوم سبزی و صیفی، شبدر و پرورش راتون در بسیاری از اراضی استان اجرا شده و در سال زراعی جدید نیز علاوه بر این محصولات، سازمان جهادکشاورزی برنامه توسعه کشت کلزا در اراضی شالیزاری با زهکش مناسب دارد تا ضمن افزایش تولید روغن، موجبات افزایش درآمد کشاورزان شود.
معاون تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان همچنین گفت: طی سال گذشته ، میزان تولید محصولات باغی در استان 590 هزار تن بوده است.
الماسی افزود: این در حالیست که تولید محصولات باغی طی سال 96 ، 576 هزار تن بوده است.
وی علت افزایش تولید محصولات باغی را در سال 97 نسبت به سال 96 ، افزایش سطح توسعه باغات طی سال های قبل عنوان و تصریح کرد: محصولات باغی در شرایط گلخانه ای تولید افزایشی داشته که می توان به زیتون ، کیوی ، مرکبات و ... اشاره کرد.
گیلان دارای 11 هزار هکتار باغ مرکبات است که 27 هزار و 500 باغدار در آن مشغول به فعالیت هستند. پرتقال، نارنگی، لیمو، نارنج، گریپ فروت و بالنگ از مهمترین مرکبات تولید شده در استان هستند و شهرستان های رودسر، املش و لنگرود بیشترین باغ های گیلان را دارند.
همچنین گیلان 238 هزار هکتار شالیزار دارد.
7296/2007/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.