اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مصطفی سالاری عصر چهارشنبه در نشست هم اندیشی با جوانان استان در رشت افزود: بکارگیری انتصاب های انجام شده را کافی نمی دانم و از جوانان و بانوان در مناصب مختلف استفاده خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: هم اکنون دو فرماندار زیر 40 سال و در انتصاب بخشداران نیز از جوانان استفاده شده است؛ ضمن اینکه در حوزه بانوان هم تاکید شده یکی از معاونان فرماندار و یا بخشداران از بانوان باشد.
وی ادامه داد: این درد است جوانانی که تعالی جامعه شان را هدف گذاری می کنند، در مسائل معیشتی و اشتغال متوقف شوند؛ این توقف ناشی از قصور آنان نیست بلکه ناشی از مسائلی است که گریبانگیرشان شده که امیدواریم با کمک خودشان در حل آنها گام های جدی برداریم.
سالاری خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین کارهایی که بایستی برای بهره برداری بهتر از ظرفیت های استان ، اشتغال ، درآمدزایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی و بهره وری نیروی کار در دستگاه های اجرایی به آن سمت حرکت کنیم ، نظارت مردم بر دولت است.
وی تصریح کرد: سازو کاری باید ایجاد کنیم که مردم بتوانند نظراتشان را منسجم ارائه و دستگاه ها نیز الزام به پاسخگویی داشته باشند که در همین رابطه شیوه نامه ای را تدوین کردیم که بزودی ابلاغ خواهیم کرد و سمن ها حد واسط بین مردم و دستگاه ها شوند.
سالاری افزود: طرح نظارت مردم از طریق سازمان های مردم نهاد در هفته های آینده انجام خواهد شد که پاسخگویی دستگاه ها از طریق فضای مجازی باشد.
وی با بیان اینکه نظارت بر بخش های دولتی از طریق سمن ها ، تشکل های صنفی و رسانه ها می تواند انجام شود ، گفت: نظارت بخش دولتی بر دولتی محدود و نظارت مردم بر بخش دولتی موثرتر است و فضا بایستی به گونه ای باشد که شهروندان نظراتشان را رسا بگویند و انتقادها با مخاطبان واقعی مشخص باشد تا الزامی برای پاسخگویی بوجود آید.
** اقدامات خوبی برای استفاده از ظرفیت های استان انجام شده
استاندار گیلان با اشاره به تعیین 14 محور برای استفاده از ظرفیت های استان گفت: اولویت های ما با توجه به مزیت های استان کشاورزی ، گردشگری و تجارت و بعد از این موضوعات صنعت است.
وی با اشاره به بخش تجارت با کشورهای حوزه دریای خزر گفت: تجارت یکی از اولویت های استان است که در سال 97 نسبت به سال 96 ، 60 درصد رشد داشته ایم و می توانیم از ظرفیت کشورهای حوزه دریای خزر نیز استفاده کنیم.
سالاری به اقدامات انجام شده در حوزه زیر ساخت ها نیز اشاره و راه اندازی راه آهن رشت - قزوین، احداث چندین بیمارستان و اتصال راه آهن آستارا به جمهوری آذربایجان را از جمله این پروژه ها عنوان کرد.
وی با یاداوری اینکه 700 نقطه را برای ساماندهی آب بندان ها فقط برای امسال طراحی کرده ایم ، خاطر نشان کرد: علاوه بر ذخیره سازی آب مورد نیاز کشاورزی، می توان از آن به عنوان کانون اشتغالزا ، درآمدزا و گردشگری استفاده کرد.
سالاری گفت: گیل پارک ها را در مجاور جاده های اصلی ، فرعی و حاشیه ای امسال عملیاتی خواهیم کرد؛ ضمن اینکه بوم گردی نیز از برنامه هایی است که برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و درآمدزایی برای مردم در حال اجراست .
وی تصریح کرد: برای بوم گردی روستاییان می توانند در محیط های طرح هادی روستا تاسیساتی بسازند که در همین زمینه تفاهم نامه با فنی و حرفه ای کشور در جهت گردشگری روستایی منعقد کرده ایم که در مرحله اول، چهار میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته یم .
وی گردشگری دریایی و احیای صنعت ابریشم را نیز از جمله برنامه ها در جهت رونق اقتصادی استان عنوان کرد.
سالاری از برگزاری جلسه ماهانه با جوانان خبر داد و گفت: از طریق مجمع مشورتی جوانان می توان شایسته گزینی را انجام داد؛ در هر شهرستان یک مجمع مشورتی جوان بایستی راه اندازی شود.
استاندار گیلان با تاکید براینکه با تبعیض از هر نوعی مخالفم، تصریح کرد: در ارتقاء، اشتغال و در همه زمینه ها با تبعیض مخالفم و در جایی ببینم برخورد می کنم اما ممکن است بدلیل اینکه نباید هتک حیثیت افراد صورت گیرد، این برخوردها رسانه ای نشوند ولی بایستی جلوی اشتباهات را گرفت.
وی افزود: اگر تبعیض را بپذیریم روز به روز بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی ضعیف تر خواهد شد و در ادامه ، کارکرد آن سازمان بدون اثربخش و با هدر رفت بودجه عمومی خواهد بود.
استاندار گیلان خاطر نشان کرد : برای اصلاح امور فارغ از مسائل سیاسی، تهمت ها و انتقادها پذیرفته می شود و ما برای نظارت مردم آمادگی کامل داریم و از انتقادها استقبال می کنیم.
امروز مصادف با ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان نامگذاری شده است.
7296/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.