اخبار مرتبط

فریبرز مرادی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین امار دریافتی از 42 دستگاه تردد شمار در استان طی مدت یاد شده ، یک میلیون و 324 هزار و 998 وسیله نقلیه وارد استان شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 و 9 دهم درصد کاهش را نشان می دهد.
وی اظهار کرد: همچنین یک میلیون و 162 هزار و 89 وسیله نقلیه از استان خارج شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیانگر کاهش 15 و هفت دهم درصدی است.
وی بیشترین میزان ورودی را از طریق آزادراه رشت - قزوین با تردد 628 هزار و 882 وسیله نقلیه و پس از ان محور رامسر - چابکسر با تردد 446 هزار و 60 وسیله نقلیه عنوان کرد.
مرادی گفت: از ابتدای طرح نورزی تا پایان وقت روز گذشته، گیلان از نظر متوسط تردد ساعتی با 733 وسیله نقلیه پنجمین استان پرتردد کشور بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 9 و 9 دهم درصد کاهش را شاهد هستیم.
در طرح نوروزی امسال بیش از یک هزار گشت خودرویی و موتوری پلیس گیلان در راستای تامین امنیت شهروندان در شهرها، جاده ها، مناطق گردشگری و تفرجگاه‌ها استقرار دارند. همچنین عوامل انتظامی در ایستگاه‌ها علاوه بر برقراری نظم و امنیت، راهنما و پاسخگوی سوالات مردم هستند و به شکایات شهروندان رسیدگی می کند.
بیش از یکصد اکیپ ثابت و سیار خودروی پلیس راه نیز در طرح نوروزی فرماندهی انتظامی گیلان فعال است ضمن آنکه 10 ایستگاه ثابت و 10 کانکس سیار پلیس راه هم با بیش از 500 نفر از عوامل، وظیفه کنترل محسوس و نامحسوس محورهای مواصلاتی و تامین امنیت مسافران، برقراری نظم، شناسایی متخلفان و برخورد با رانندگان متخلف در راه ها را بر عهده دارند.
پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان اعلام کرده که حرکت انواع تریلر و کامیون - به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی و دارندگان مجوز عبور از پلیس راهور - از ساعت هفت تا 24 روزهای پانزدهم و شانزدهم فروردین ماه ممنوع است.
همچنین ممنوعیت تردد در محور آستارا - اردبیل و بالعکس برای انواع تریلر و کامیون به استثنای موارد یادشده طی روزهای پانزدهم و شانزدهم فروردین ماه جاری از ساعت هفت تا 24 اعمال می شود.
دو هزار و 500 نفر از اعضا، داوطلبان، نجاتگران و همکاران جمعیت هلال احمر گیلان در طرح های نوروزی شامل طرح ایمنی و سلامت و امداد و نجات همکاری می کنند. طرح امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان نیز در 44 پایگاه شامل پایگاه ثابت، پست موقت و شعب و مراکز استان به اجرا درآمده و یک هزار و 150 نیروی عملیاتی شامل 150 نیروی کادر و یک هزار نجاتگر داوطلب برای ارائه خدمات نوروزی حضور دارند.
طرح امداد نوروزی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان نیز در 62 پایگاه استان آغاز شده و در اجرای این طرح؛ یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، دو موتورلانس و 120 دستگاه آمبولانس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان با 450 نیرو به کار گرفته شده است.
همچنین 475 نیروی راهدار نیز با 288 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین در محورهای مواصلاتی گیلان مستقر هستند.
7296/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.