اخبار مرتبط

محمدرضا نازک کار عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس آخرین آمار دریافتی از 42 دستگاه تردد شمار گیلان ؛ از بیست و پنجم اسفند ماه گذشته تا پایان وقت پنجم فروردین ماه جاری ؛ 770 هزار و 773 دستگاه خودرو وارد استان شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشاندهنده کاهش شش دهم درصدی است.
وی اظهار کرد: همچنین 598 هزار و 571 دستگاه خودرو از استان خارج شده که این میزان خروجی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیانگر کاهش سه و 9 دهم درصدی است.
وی بیشترین میزان ورودی به استان را از طریق محور آزاد راه رشت - قزوین با میزان تردد 391 هزار و 136 دستگاه خودرو و بیشترین میزان خروجی را از طریق محور چابکسر به رامسر با تعداد 237 هزار و 803 دستگاه وسیله نقلیه عنوان کرد.
به گفته نازک کار ؛ گیلان طی مدت یاد شده از لحاظ متوسط تردد ساعتی با 695 وسیله نقلیه پنجمین استان پرتردد کشور بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان دهنده چهار و شش دهم درصد کاهش است.
بیش از یکصد اکیپ ثابت و سیار خودروی پلیس راه نیز در طرح نوروزی فرماندهی انتظامی گیلان فعال است ضمن آنکه 10 ایستگاه ثابت و 10 کانکس سیار پلیس راه هم با بیش از 500 نفر از عوامل، وظیفه کنترل محسوس و نامحسوس محورهای مواصلاتی و تامین امنیت مسافران، برقراری نظم، شناسایی متخلفان و برخورد با رانندگان متخلف در راه ها را بر عهده دارند.
پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان اعلام کرده که حرکت انواع تریلر و کامیون - به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی و دارندگان مجوز عبور از پلیس راهور - از ساعت هفت تا 24 روزهای نهم ، پانزدهم و شانزدهم فروردین ماه ممنوع است.
همچنین ممنوعیت تردد در محور آستارا - اردبیل و بالعکس برای انواع تریلر و کامیون به استثنای موارد یادشده طی روزهای یازدهم فروردین ماه از ساعت 12 تا 24 و روزهای نهم ، پانزدهم و شانزدهم فروردین از ساعت هفت تا 24 اعمال می شود.
دو هزار و 500 نفر از اعضا، داوطلبان، نجاتگران و همکاران جمعیت هلال احمر گیلان در طرح های نوروزی شامل طرح ایمنی و سلامت و امداد و نجات همکاری می کنند. طرح امداد و نجات جمعیت هلال احمر گیلان نیز در 44 پایگاه شامل پایگاه ثابت، پست موقت و شعب و مراکز استان به اجرا درآمده و یک هزار و 150 نیروی عملیاتی شامل 150 نیروی کادر و یک هزار نجاتگر داوطلب برای ارائه خدمات نوروزی حضور دارند.
طرح امداد نوروزی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان نیز در 62 پایگاه استان آغاز شده و در اجرای این طرح؛ یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، دو موتورلانس و 120 دستگاه آمبولانس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان با 450 نیرو به کار گرفته شده است.
7296/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.