اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، وزیر جهاد کشاورزی روز پنجشنبه در آئین افتتاح مرکز فراوری و بسته بندی خاویار در تالش گفت: کشور از ظرفیت های قابل توجهی در پرورش آبزیان برخوردار است و در استان گیلان و تالش نیز با تلاش مجریان طرح ها، اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.
محمود حجتی در حاشیه افتتاح این طرح با بررسی مشکلات چند تن از مجریان طرح های پرورش ماهی، در خصوص رفع مسائل و موانع کاری آنها دستوراتی را صادر و راهنمایی های لازم را ارائه کرد.
رئیس اداره شیلات تالش نیز در خصوص مرکز فراوری و بسته بندی خاویار گفت: این طرح با ظرفیت استحصال و بسته بندی روزانه 100 کیلوگرم خاویار و عمل آوری روزانه یک هزار کیلوگرم گوشت ماهی خاویار اجرا شده است.
سهراب سلطانی افزود: این طرح با 30 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا و برای 15 نفر به صورت مستقیم در آن شغل ایجاد شده است.
سید عیسی مهدوی فرماندار تالش نیز گفت: این شهرستان رتبه نخست تولید ماهی های خاویار استان گیلان را دارد و بخش عمده خاویار مورد نیاز بازار در این شهرستان تولید می شود.
شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.
7124 /6030
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.