اخبار مرتبط

فرماندار شفت گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا شهرستان شفت را به مقصد سفر و اقامتگاه گردشگران تبدیل کنیم.

به گزارش ایلنا از شفت، نشست هماهنگی دهیاران و شوراهای اسلامی در خصوص ساماندهی خانه مسافرهای شفت با حضور محمدرضا محسنی فرماندار این شهرستان و سرهنگ رضا محمدزاده رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی استان گیلان در سالن میرزای شفتی فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شفت در این نشست با اشاره به اینکه ۳۲ هزار هکتار پوشش جنگلی ، ۱۳ هزار هکتار مرتع ، 550 هکتار آببندان ، آبشارهای زیبا ، روستاهای کوهستانی و جلگه ای و همچنین وجود دو منطقه سیاحتی و زیارتی امامزاده ابرهیم و اسحاق(ع) جلوه ای خاص به شهرستان شفت بخشیده است، افزود: همه ما باید تلاش کنیم  تا شهرستان شفت را به مقصد سفر و اقامتگاه گردشگران تبدیل کنیم .

وی با بیان اینکه توسعه گردشگری نیازمند بهبود زیرساخت های عمرانی و خدماتی است اظهار کرد: توسعه فضای شهری می‌تواند در ارایه خدمات به مسافران و همچنین رونق کسب و کار در این شهرستان کمک شایانی نماید و در این راستا طرح ایجاد و ساخت بلوار در ورودی شهر شفت به زودی در شورای ترافیک بررسی و تصویب خواهد شد .

نماینده عالی دولت در شفت در بخش دیگری از سخنان خود بر ارتقای کیفیت خدمات رسانی به گردشگران در شهرستان شفت تاکید کرد و افزود: فراهم نمودن اقامتگاه های مناسب ، ایجاد امکانات رفاهی و ساماندهی خانه مسافرها سبب افزایش رضایتمندی گردشگران و افزایش درآمد مردم خواهد شد.

محسنی در ادامه اذعان داشت: بانک جامع اطلاعاتی امکانات گردشگری و خانه مسافرهای شهرستان شفت باید با همکاری دستگاه‌های ذیربط و صاحبان این مشاغل تکمیل تا تهیه اقامتگاه برای گردشگران تسهیل شود .

وی با بیان اینکه ایجاد اقامتگاه های بوم گردی یکی از سیاست های ابلاغی دکتر سالاری استاندار گیلان است که همواره در این شهرستان مورد پیگیری قرار گرفته است، افزود: متقاضیان تا کنون برای ساخت 310 واحد بوم گردی و همچنین تعمیر و بازسازی 13 واحد در این شهرستان شفت اعلام آمادگی کرده اند و پرونده آنان در حال پیگیری است .

فرماندار شفت با اشاره به اینکه ایجاد امنیت یکی از محورهای توسعه و رونق گردشگری است، افزود : دهیاران و شوراهای اسلامی این شهرستان در تهیه بانک اطلاعاتی با دستگاه های ذیربط همکاری کنند .

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.