به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار آستارا روز چهارشنبه در این آئین در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا گفت: دانشجو باید روحیه پرسشگری داشته باشد زیرا پرسشگری دانشجو صادقانه و نقادی های او دلسوزانه است.
یونس رنجکش افزود: مسئولان وظیفه دارند با پاسخ های منطقی و شفاف‌ از اقدامات و عملکردهای خود دفاع کرده و صادقانه با جامعه دانشجو روبرو شوند.
وی اضافه کرد: دانشجویان به عنوان قشر پویا و آینده ساز جامعه می توانند در حوزه های مختلف تحول ایجاد کنند و پشتیبان آرمان های ملت و انقلاب اسلامی باشند.
رنجکش ادامه داد: امروز مسئولیت سنگینی بر دوش دانشجویان است زیرا آنان نقش مهم و محوری در تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جامعه دارند.
امام جمعه آستارا هم گفت: دانشجویان از تاثیرگذارترین گروه های جامعه هستند و در مناسبات و تحولات کشور نقش مهمی دارند و روز دانشجو یادآور قیام دانشجویان در برابر استکبار جهانی است.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا بیان کرد: بر اساس مکتب قرآن و اهل بیت (ع) میان علم و ایمان تضادی وجود ندارد و دانشجویان ما با بال های علم و ایمان، قله های دانش و تقوی را فتح می کنند.
وی اضافه کرد: دشمنان همواره در فکر طراحی برنامه های انحرافی و اختلاف افکن در قالب جنگ نرم هستند و دانشجویان باید نسبت به توطئه های آنها آگاه باشند.
حافظ نیا ادامه داد: رسالت دانشجو فقط در سنگر علم خلاصه نمی شود، بلکه باید با بینش و معرفت قدرت تجزیه و تحلیل پدیده های سیاسی و اجتماعی را داشته باشد.
16 نفر از دانشجویان برتر دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی و غیر انتفاعی استاد شهریار آستارا تجلیل شدند.
16 آذرماه روز دانشجو نامگذاری شده است.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و حدود هفت هزار دانشجو در دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی، سما و غیر انتفاعی این شهرستان تحصیل می کنند.
7105/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.