علی بیانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پرنده زخمی پس از ثبت اطلاعات مورفولوژیکی و بیومتری به اداره امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان انتقال داده می شود.

به گفته وی با توجه به احتمال شیوع بیماری آنفلوآنزا در بین پرندگان مهاجر، اقدامات پیشگیرانه در این خصوص در حال انجام است و در همین راستا با همکاری اداره دامپزشکی از همه گونه های مصدوم تحویلی خونگیری می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان افزود: با فرهنگ سازی انجام شده شاهد همراهی بیشتر مردم در زمینه حفاظت از محیط زیست هستیم به نحوی که حتی گونه های حلال گوشت مصدوم نیز به محیط زیست تحویل داده می شود.

وی ادامه داد: اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان در پاسخ به این گونه اقدامات علاقه مندان طبیعت و حیات وحش، با اهدای هدیه از آنان قدردانی می کند.

فلامینگو از گونه های حمایت شده بوده و حفاظت از زیستگاه ها و محل تولید مثل آن برای حفظ بقای این گونه جانوری بسیار ضروری است.

شهرستان های ساحلی بندرترکمن و گمیشان در شمال غرب گلستان در این ایام سال میزبان تعداد زیادی از گونه های مختلف پرندگان آبزی و کنارآبزی است.

گلستان از معدود تنفس گاه های گونه های مختلف گیاهی و جانوری ایران است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.