محبوبه رجب نسب روز یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: گلستان ۵۸ هزار عضو در کتابخانه های شهری و روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارد که این افراد به طور متوسط سالانه ۷ کتاب امانت می گیرند در حالی که رقم متوسط کشوری ۱۱ کتاب و میانگین جهانی آن ۹۰ کتاب در سال است.

وی بیان کرد: از مجموع اعضای کتابخانه های شهری و روستایی کانون پرورش فکری گلستان، ۱۱ هزار نفر به طور ثابت کتاب امانت می گیرند که امیدواریم در نتیجه تلاش های بیشتر فرهنگی و تبلیغی بر تعداد اعضای فعال و میزان مطالعه آن ها افزوده شود.

وی در ادامه به میزبانی گلستان از بیست و دومین جشنواره قصه‌گویی منطقه ۵ کشور اشاره کرد و گفت: این جشنواره با حضور قصه گویان مازندران، تهران، البرز، خراسان شمالی، سمنان و گیلان و گلستان، ۲۱ و ۲۲ آبان در گرگان برگزار خواهد شد.

رجب نسب بیان کرد:  این جشنواره در سه بخش صحنه ای، مقالات پژوهشی و فیلم ۹۰ ثانیه ای با موضوع "قصه گویی قصه زندگی من است" و " قصه سیل" برگزار خواهد شد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان افزود: ۴ هزار و ۶۸۱ نفر در این جشنواره ثبت نام کردند که هزار و ۲۹۶ نفر آن ها گلستانی هستند.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.