جمشید محبت خانی امروز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده یگان محیط زیست گلستان در گرگان اظهار داشت: تامین البسه مجهز به دوربین به همراه جی پی اس و دوربین مادون قرمز دید در شب و بی‌سیم‌هایی با برد تقویت شده برای ارتباط و همپوشانی محیط بانان در کشور از برنامه های در حال اجرای محیط زیست است.

وی خاطرنشان کرد : محیط‌بانی کاری سخت، طاقت فرسا و ویترین محیط زیست کشور است که اجرای کامل تاکیدات و ضوابط نیازمند توجه بیش از پیش آنان به امکانات مدرن و روزآمد است.

محبت خانی ادامه داد: باید بهترین امکانات مانند ماشین، آموزش، تجهیزات، امکانات و وسایل رفاهی را برای محیط بانان فراهم کنیم تا علاوه بر داشتن مجموعه ای قوی و مطمئن، طبیعت را از خطر تجاوز سوء استفاده گران نجات دهیم.

محبت خانی تعداد محیط‌بانان کشور را ۳ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: محیط بانان به رغم تمام کاستی ها و کمبود، به صورت شبانه روز مشغول حفاظت از محیط زیست هستند و در صورت مشاهده تخلف بدون هیچ اغماضی با متخلفین برخورد قانونی می کنند.

وی افزود: تعداد محیط بانان کشور کفاف مناطق تحت پوشش سازمان را نمی دهد که برای حل این مشکل نیازمند مشارکت جدی تر مردم و علاقه مندان به میحط زیست هستیم.

محبت خانی گفت : سازمان حفاظت محیط زیست برای اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست و حفظ منابع کشور دست نیاز به سوی مردم دراز می‌کند و برای تحقق این امر باید موضوع حفاظت از محیط زیست اجتماعی و همگانی شود.

در پایان این مراسم مهدی رضایی بعنوان فرمانده جدید یگان حفاظت محیط زیست استان گلستان معرفی و از زحمات حسینعلی تازیکه قدردانی شد .

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.