مهدی میقانی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با باز شدن این مسیر، دیگر جاده مسدود شده ناشی از سیل در گلستان وجود ندارد.
وی بیان کرد: برای بازگشایی این جاده 15 نیروی راهداری و 7 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین درگیر عملیات خاکبرداری و پاکسازی مسیر و لایروبی پل ها شدند.
وی گفت : در سیل امسال ، 208 فقره آب رو، 13 پل دو متری و 3 فقره پل بزرگتر از 2 متر به طور کامل تخریب شده و 172 آبرو، 113 پل دو متری و 18 فقره پل بزرگتر از دو متر هم بین 50 تا 80 درصد خسارت دید.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با بیان اینکه بر اثر حادثه سیل 39 دستگاه ماشین‌آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین استان آسیب دید، افزود: حدود 100 نقطه از راهها برای انتقال آب برش خورده که تاکنون 35 نقطه با لوله گذاری بتنی و فلزی ترمیم شده و راه دسترسی موقت مردم برقرار است.
به گفته وی خسارت اولیه به جاده های گلستان بر اثر سیل اخیر حدود 3 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.
به گزارش ایرنا، بارش های شدید و رگباری باران در روزهای پایانی سال گذشته و طغیان رودخانه ها و سرریز شدن سدهای بوستان در کلاله، گلستان واقع در 15 کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و وشمگیر در آق قلا منجر به آبگرفتگی شهر و روستاهای گنبدکاووس، آق قلا و گمیشان شد و خسارت زیادی به زیرساخت از جمله راه های ارتباطی این مناطق وارد کرد.
7333/3091
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.