اخبار مرتبط

نایب رییس هیات انجمن های ورزشی گلستان روز چهارشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: مطابق اعلام نازنین حسینی سرمربی گلستانی تیم ملی، در مرحله دوم این اردو که اسفندماه برگزار می شود 11 نفر از جمع بازیکنان فعلی کنار گذاشته می شوند.
مریم قوشچی اظهار داشت: این اردوی آماده سازی از 18 بهمن در مجموعه ورزشی کریم آباد گرگان آغاز شد و شامگاه دیشب به پایان رسید.
وی بیان کرد: شیدا داداشی و هانیه علی نژاد گلستانی های حاضر در اردو بودند که برای قرار گرفتن در فهرست نهایی تیم ملی اعزامی به رقابت های غرب آسیا تمرین کردند.
نایب رییس هیات انجمن های ورزشی گلستان افزود: دیگر نفرات دعوت شده به این اردو را ورزشکارانی از استان های خراسان رضوی، تهران، کرمان، البرز، آذربایجان غربی، فارس و هرمزگان تشکیل دادند.
مسابقات راگبی دختران غرب آسیا از 14 فروردین سال آینده در قطر برگزار می شود.
نایب رییس هیات انجمن های ورزشی گلستان همچنین گفت: راگبی گلستان عمری حدود هفت ساله دارد و برای توسعه این ورزش و کسب عنوان در رقابت های کشوری نیازمند تامین امکانات و فرصت بیشتری است.
قوشچی افزود: هم اینک راگبی دختران گلستان در گرگان و بندرگز پیگیری می شود و دیگر شهرهای استان از زمینه لازم برای راه اندازی این رشته برخوردار نشده اند.
وی ادامه داد: یکی از برنامه های هیات انجمن های ورزشی گلستان اعزام بیشتر علاقه مندان برای حضور در دوره های مربیگری است تا از این طریق افراد مستعد شناسایی و به صورت حرفه ای جذب این ورزش شوند.
به گفته وی تعداد ورزشکاران راگبی دختران گلستان حدود 100 نفر است که تلاش می شود با برگزاری دوره های مربیگری و تربیت مربیان جوان و علاقه مند، آنها برای کشف استعدادهای جدید این رشته همت کنند.
راگبی به صورت 15 و 7 نفره به ترتیب در وقت های 40 دقیقه ای و 7 دقیقه ای برگزار می شود که در ایران در بخش مردان بیشتر به صورت 15 نفره و در بخش زنان هفت نفره است.
3091
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.