به گزارش خبرنگار ایرنا ، عضو هیات امنای انجمن معماری ایران در این مراسم گفت : دکتر میرفندرسکی از بنیان گذاران برنامه های آموزشی نوین در دانشکده هنرهای زیبا پس از انقلاب اسلامی است که سیستم سنتی آموزش این دانشکده را متحول کرد.
سیروس باور اظهار داشت: میرفندرسکی استاد و معماری کمال گرا بود که در خلق و ساخت آثار معماری خود را محدود به سود یا منفعت مالی از پروژه ها نکرد.
وی بیان کرد: میرفندرسکی در راه اندازی مجدد دانشکده معماری پس از انقلاب اسلامی تلاش بیشماری کرد و موفق شد درهای مراکز علمی را به روی صاحبنظران، معماران و اساتید معماری باز کند.
مدیر بنیاد نخبگان گلستان نیز در این مراسم گفت: ارتقای منزلت اجتماعی، مرجعیت علمی نخبگان و ارائه مهارت های حرفه ای آنان به استعداد های برتر از جمله اهداف این برنامه های نکوداشت است .
ابوالقاسم خزائیان اظهار داشت: ارج نهادن به زحمات و تلاش فرهیختگانی چون دکتر میرفندرسکی، موجب استمرار و بازسازی ذخایر نخبه در کشور می شود.
در پایان این مراسم از طرح یادبود و ارج نامه دکتر محمد امین میر فندرسکی رونمایی شد.
محمد امین فندرسکی در سال 1310 در گرگان به دینا آمد و پس از تحصیل در دانشگاه تهران و دانشگاه فلورنس ایتالیا، چندین سال ریاست دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران را بر عهده داشت.
استاد برجسته و گرگانی معماری همچنین در دانشگاه های معروفی همچون آکسفورد و کمبریج به تدریس علوم معماری پرداخته بود.
این استادیار و دانش یار رشته معماری که ده ها جلد کتاب دانشگاهی و تخصصی را تالیف کرده بود 20 خرداد ماه 1388 پس از تحمل یک دوره بیماری در تهران چشم از دنیا فرو بست.
7333/3091
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.