مدیر بیمارستان بسکی شهر گنبدکاووس به خبرنگار ایرنا گفت: دراین عیادت فرماندار ویژه گنبدکاووس، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و چند تن از مسوولان بیمارستان های شهرستان نیز حضور داشتند.
دکتر بهناز بسکی افزود: پدر طبیعت ایران از پنج سال پیش به دلیل سکته مغزی ابتدا در بیمارستان و سپس در منزل بستری و تحت مراقب بوده، اما از 16 آبان امسال به دلیل مشکلات تنفسی به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بسکی منتقل شده است.
فرزند دکتر بسکی اضافه کرد: وضعیت عمومی دکتر بسکی رو به بهبودی است، اما بایستی همچنان در بخش مراقبت های ویژه بستری باشد.
به گزارش ایرنا، دکتر غلامعلی بسکی معروف به پدر طبیعت و محیط زیست ایران متولد بهمن ماه سال 1310 در سبزوار بوده و یکی از هواداران برجسته محیط زیست و گیاه خواری است.
وی پس از اتمام دوره متوسطه قدیم در رشته طب دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته و ادامه تحصیل داد و در سال 1345 در رشته جراحی زنان از همان دانشگاه فارغ التحصیل شد.
دکتر بسکی در سال 1331 ازدواج کرد و اکنون چهار فرزند و 6 نوه دارد، او در سال 1345 بیمارستانی را در شهر گنبدکاووس تاسیس نمود.
پدر طبیعت ایران در سال 1349 سکونت در شهر را رها و در جنگل گلستان اقامت نمود و زندگی خود را وقف دفاع از محیط زیست و تبلیغ گیاه خواری کرد.
او در چند دهه اخیر فعالیت های گسترده ای در زمینه حفاظت از طبیعت و محیط زیست انجام داد و چند سال پیش نیز بنیاد جهانی دکتر بسکی را با عنوان مکتب حرمت حیات با هدف حفظ محیط زیست راه اندازی کرد.
وی تاکنون بسیاری از اموال خود را صرف امور خیریه کرده که تاسیس بیمارستان و زایشگاه دکتر بسکی، تاسیس مدرسه تیزهوشان و نیز خانه ریاضی استان گلستان و سرای گاندی (تیزهوشان فقیر در روستاها) و وقف 6 باب منزل مسکونی در مشهد از آن جمله است.
/3039/1648
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.