شمال ایران از جمله مناطق همیشه سرسبز کشور است که به دلیل آب و هوای خاص و مناسبی که دارد طرفداران آن بی‌شمار هستند. این نقطه از ایران با جاذبه‌های گردشگری و سوغاتی‌های متفاوت و خاصی که دارد شما را عاشق خود می‌کند. همانطور که از سراسر ایران و جهان همیشه عاشقان و دلباختگان فراوانی هستند که راهی خطه شمال کشور شده و بر همین اساس این منطقه همیشه شلوغ و پر از مسافر است. عجیب نیست که به واسطه این شلوغی خطه شمال، هتل‌ها و اقامتگاه‌های فراوانی داشته باشد. بر همین اساس ما در این مطلب، هتل رامسر و اقامتگاه‌ها و هتل‌های رشت و چالوس را با شما بررسی خواهیم کرد.

 

هتل رشت

شهر رشت پرجمعیت‌ترین و بزرگ‌ترین شهرخطه شمال کشور است که از جهت شمال با دریای خزر و همینطور بندر زیبای انزلی، از قسمت جنوب با سنگر و رودبار، از غرب با صومعه سرا و فومن و از شرق با کوچصفهان و آستانه اشرفیه همسایه است. برای اقامت در هتل رشت و اقامتگاه‌های این شهر شما می‌توانید با در نظر گرفتن هزینه هتل‌ها، اقامت متفاوتی را تجربه کنید.

بر همین اساس تنها هتل ۵ ستاره این شهر هتل بزرگ گیلان کادوس رشت و تنها هتل ۴ ستاره آن هتل شبستان رشت است.

بعد از آن هتل پامچال رشت و هتل آپارتمان صبوری رشت با 3 ستاره درخشان آماده پذیرایی از گردشگران و مسافران هستند.

هتل‌های 2 ستاره این شهر هم شامل هتل پردیس رشت، هتل اردیبهشت رشت و هتل غدیر رشت هستند.

هتل آپارتمان‌ها و اقامتگاه‌های بوم گردی این منطقه هم شامل مجتمع اقامتی قصر سنگر رشت، مجتمع اقامتی امپراطور رشت، اقامتگاه بوم گردی کلوش سر رشت، اقامتگاه بوم گردی تلارخان بردبار رشت، مهمانپذیر کناره رشت و خانه مسافر همای گیلان رشت هستند.

 

هتل های جذاب شمالی (2)

 

هتل رامسر

برای رسیدن به رامسر، اول از همه باید خودتان را به مازندران برسانید. در غربی‌ترین نقطه مازندران، رامسر قرار گرفته است که با گیلان هم مرز است و زیبایی‌های آن مثال زدنی است. رامسر هم از شمال و هم از جنوب با دریای خزر و البرز همسایه بوده و یکی از بهترین مناطقی محسوب می‌شود که شما می‌توانید در آن هتل رامسر ، سوئیت یا اقامتگاه کرایه کرده و از سفر خود به این منطقه لذت ببرید.

از جمله هتل‌های رامسر در دسته هتل‌های 3 ستاره می‌توان به هتل کیمیا رامسر، هتل لیدو، هتل آپارتمان ترنج متین رامسر، هتل آپارتمان اسکان رامسر، مجتمع مسکونی رسا رامسر و هتل آپارتمان نیستان رامسر اشاره کرد.

از جمله هتل‌های 4 ستاره و لوکس رامسر می‌توان به هتل پارسیان آزادی رامسر و هتل بام سبز رامسر اشاره کرد.

از هتل‌های 2 ستاره این شهر می‌توان به هتل آپارتمان باروژ رامسر و هتل آپارتمان رز رامسر اشاره کرد.

و در انتها هتل‌های تک ستاره این شهر هم شامل هتل آپارتمان رویای شیرین رامسر، هتل آپارتمان کارن رامسر، هتل آپارتمان لیان رامسر، خانه مسافر سران رامسر و خانه مسافر دلمون رامسر هستند.

هتل چالوس

برای رفتن به شهر چالوس شما باید خود را به مازندران برسانید. چالوس از شهرهای قدیمی استان مازندران است که از شمال با دریای خزر، از جنوب با البرز، از غرب با تنکابن و از شرق با نوشهر همسایگی و رابطه تنگاتنگی دارد.

در همین راستا بد نیست بدانید که به عنوان هتل چالوس، هتل‌های ۵ ستاره این منطقه شامل هتل ونوس پلاس چالوس و هتل پارسیان خزر چالوس هستند. همچنین تنها هتل ۴ ستاره این شهر هتل کاخ امیران چالوس است.

هتل‌های 3 ستاره این شهر نیز شامل هتل کوروش چالوس، هتل ملک چالوس و هتل آپارتمان کوشال چالوس هستند.

هتل‌های 2 ستاره نیز شامل هتل فاندر چالوس، هتل آپارتمان هیرکانی چالوس، هتل آپارتمان فلامینگو چالوس و هتل نارین چالوس هستند.

در نهایت هتل‌های تک ستاره این شهر هم شامل مجتمع اقامتی جهانگردی چالوس، هتل آپارتمان سمنگان چالوس، هتل آپارتمان کاسنیک ولشت چالوس، اقامتگاه بوم گردی بابا نوروز چالوس و هتل آپارتمان نیک حاتم چالوس هستند.

بهترین زمان برای سفری ترش و شیرین به شمال ایران

زمان مناسب برای سفر به شمال ایران وابسته به ترجیحات شما و نوع فعالیت‌هایی است که می‌خواهید انجام دهید. با این حال، در اکثر فصول سال، شمال ایران آب و هوای خوبی دارد و جاذبه‌های طبیعی زیادی را برای عرضه به شما تدارک دیده است. در ادامه به بررسی فصل‌های مختلف می‌پردازیم:

بهار (اردیبهشت تا خرداد)

در این فصل، طبیعت شمال ایران با رنگ‌های زنده و گل‌های فراوان زیبا و دیدنی است.

آب‌وهوا در بهار معتدل است و در این فصل ممکن است توریست‌ها بیشتر باشند.

تابستان (تیر تا مرداد)

 

هتل های جذاب شمالی (3)

 

تابستان در بسیاری از شهرهای شمالی ایران معتدل تا گرم است. در شمال ایران هم ممکن است شرجی بودن و رطوبت هوا کمی شما را اذیت کند. این فصل برای علاقمندان به کوهنوردی و فعالیت‌های خارج از اتومبیل بسیار مناسب است.

پاییز (شهریور تا آبان)

در این فصل، اکثر مناطق شمال ایران رنگارنگ می‌شوند و هوا معتدل است. پاییز هزار رنگ در شمال ایران شما را با جلوه‌ای دیگر از این خطه آشنا خواهد کرد. این فصل نیز یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از شمال ایران است.

زمستان (آذر تا اسفند)

در این فصل، برخی از مناطق شمال ایران ممکن است بارانی و البته برفی و سپیدپوش باشند.

اگر علاقه دارید از فصل زمستان برای اسکی و فعالیت‌های زمستانی استفاده کنید، این فصل در شمال ایران متعلق به شما است. در نهایت شما با توجه به نیازها و ترجیحات خود، می‌توانید زمان مناسب برای سفر به شمال ایران را انتخاب کنید. همچنین، هوای مناطق مختلف شمال ایران ممکن است متفاوت باشد، بنابراین بهتر است قبل از سفر پیش‌بینی آب و هوا را چک کنید. حالا که اوضاع آب و هوا را متوجه شدیم، سری هم به هتل‌های شمال ایران خواهیم زد.

شمال ایران و جاذبه‌های همیشه سبز آن

ایران دیدنی‌های فراوانی دارد. خطه شمال و جنوب غرب یا شرق تفاوتی ندارد. در هر حال شما با سفر به هر نقطه این کشور به شدت حیرت‌زده وغافلگیر خواهید شد. این مطلب شما را به شمال ایران برد اما همسفر شما ما نبودیم، اسنپ تریپ بود. این مجموعه خدمات حرفه‌ای درجه یک و متمایزی را برای مسافران و گردشگران خود در نظر دارد.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.