شمال کشور انتخاب مناسبی برای سفر تابستانی است. اجاره ویلا شمال در تابستان به دلیل تقاضای زیاد کمی سخت است؛ پس چه بهتر که از چند رزرو را انجام دهید. برای سفر به شمال و جمع کردن وسایلتان لیستی را آماده کردیم تا چیزی را از قلم نیاندازی و سفرتان به بهترین شکل پیش رود؛ با ما همراه باشید.

در روزهای گرم تابستانی شناکردن و آب‌تنی در دریا بسیار دلچسب خواهد بود و سواحلی مانند فریدون کنار نسبتا خوش آب وهوا هستند. مناطق ییلاقی شمال مثل ماسال، دیلمان، جواهردره، کردکوی و کلاردشت نیز خنک هستند و بهترین زمان بازدید از آن‌ها این بازه از سال است.

همه‌ی این‌ها باعث شده که شمال کشور انتخاب مناسبی برای سفر تابستانی باشد. اجاره ویلا شمال در تابستان به دلیل تقاضای زیاد کمی سخت است؛ پس چه بهتر که از چند رزرو را انجام دهید. برای سفر به شمال و جمع کردن وسایلتان لیستی را آماده کردیم تا چیزی را از قلم نیاندازی و سفرتان به بهترین شکل پیش رود؛ با ما همراه باشید.

وسایل موردنیاز ساحل

اگر به ساحل می‌روید یکسری از وسایل ضروری هستند که حتما باید همراه داشته باشید. لیستی از چیزهایی که باید در کیفتان داشته باشید تهیه کردیم؛ اگر به وسایل بیشتری احتیاج داشتید می‌توانید به این لیست اضافه کنید، به هرحال این شما هستید که قرار است از سفر لذت ببرید. در پایان نیز بهتر است  یک بار همه چیز را چک کنید تا چیزی جا نیفتد.

حوله سبک

یک حوله سبک برای خشک کردن خودتان در ساحل و طی سفر نیازتان می‌شود. هرچقدر این حوله سبک‌تر باشد بهتر است؛ در این صورت جای کمتری خواهد گرفت.

یک دست لباس اضافه

هنگامی که به ساحل می‌روید ممکن است لباس‌هایتان خیس یا گلی شود؛ به همین دلیل بهتر است یک دست لباس زاپاس همراه خود داشته باشید. اگر فرزندان کوچک دارید بهتر است تعداد بیشتری لباس اضافه با خود ببرید. وقتی می‌خواهید به هتل یا محل اقامت خود برگردید باید لباس‌های خیس و گلی را از بقیه لوازمتان جدا نگه دارید در این موقعیت یک کیسه پلاستیکی یا ضدآب نیازتان می‌شود که بهتر است همراه خود داشته باشید.

کرم ضدآفتاب

کرم ضدآفتاب از واجبات سفر و به ویژه یک سفر تابستانی است. برای مراقبت از پوستتان و جلوگیری از اشعه‌های مضر خورشید بهتر است یک ضد آفتاب‌ با spf بالای 50 درصد تهیه کنید. در انتخاب ضدآفتاب نوع پوستتان را نیز در نظر بگیرید که دچار مشکلات دیگری نشوید.

 

برای سفر به شمال این وسایل را در کیف بگذارید (1)

 

کلاه و عینک آفتابی

کلاه و عینک آفتابی از دیگر واجبات سفر هستند که باید همراه خود ببرید. یک کلاه با لبه‌های پهن انتخاب کنید که پوشش کامل‌تری برای صورتتان داشته باشد و در برابر آفتاب‌سوختگی از شما محافظت کند. برای اینکه نور خورشید چشمانتان را نیز اذیت نکند عینک آفتابی را نیز فراموش نکنید.

روغن بدن

حشرات مزاحم کم وبیش در ساحل پیدا می‌شوند؛ برای جلوگیری از نیش زدن و آزار اذیت آن‌ها روی پوستتان کمی روغن بدن بزنید تا این حشرات از شما دور شوند

لباس شنا

اگر می‌خواهید زمان بیشتری را به شنا کردن بپردازید و قصد آب‌تنی کردن ساده را ندارید بهتر است همراه خود یک دست لباس شنای مناسب داشته باشید تا حرفه‌ای‌تر به نظر بیاید و راحت‌تر شنا کنید.

مرطوب کننده

فراموش نکنید که در کنار ضدآفتاب یک مرطوب کننده در کیفتان بگذارید. آب دریا شور است و برای جلوگیری از خشک شدن پوستتان باید از مرطوب کننده استفاده کنید..

خوراکی و بطری آب

پس آب‌تنی و شنا انرژی زیادی از دست خواهید و به احتمال زیاد گرسنه‌یتان می‌شود. بنابراین بهتر است همراه خود میان وعده ببرید. چه بهتر که دربین خوراکی‌هایتان میوه و سبزیجات را هم جادهید؛ علاوه براین که سالم هستند باعث می‌شوند دیرتر تشنه شوید. یک قمقمه آب نوشیدنی نیز همراه خودتان ببرید که قطعا نیازتان می‌شود.

سرگرمی و تفریح

کتاب، بادبادک یا وسایل خاک‌بازی ازجمله چیزهایی هستند که لذت تفریح در ساحل را چند برابر خواهند کرد. یکی از این موارد را انتخاب کنید و به‌دلخواه همراه خود ببرید.

وسایل طبیعت گردی

وقتی صحبت از طبیعت‌گردی می‌شود همگی به یاد چادر، کیسه خواب و وسایل کمپ کردن می‌افتیم اما در این لیست تعدادی از وسایلی که ممکن است برای یک گردش کوتاه در طبیعت نیز به کارتان بیاید را بازگو می‌کنیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

کفش کتونی

همراه داشتن یک جفت یا حتی دو جفت کفش کتونی در سفر لازم است به ویژه اگر میخواهید به یکی از مناطق کوهستانی و ییلاقات شمال سر بزنید حتما لازمتان می‌شود. علاوه بر کتونی یک جفت صندل هم با خود ببرید. پوشیدن صندل نیز در محوطه هتل یا ساحل باعث می‌شود کمتر گرمتان شود و علاوه بر آن از گلی شدن و کهنه شدن کفش‌هایتان جلوگیری می‌کند.

 

برای سفر به شمال این وسایل را در کیف بگذارید (2)

 

فلاسک

فلاسک مسافراتی ازجمله وسایلی است که بودنش اجباری نیست اما برای افرادی که به چای علاقه دارند پیشنهاد می‌شود در کیف سفر به شمال خود داشته باشند.

چراغ قوه

یک چراغ قوه خوب ازجمله وسایلی است که در طبیعت‌گردی نیاز می‌شود. ممکن است درحال لذت بردن از طبیعت باشید و متوجه رفته رفته تاریک شدن هوا نشوید، در این زمان یک چراغ قوه به کارتان می‌یاید.

فندک یا کبریت

برای روشن کردن آتش یا آشپزی فندک یا کبریت نیاز می‌شود و باید در کنار وسایل طبیعت‌گردی خود داشته باشید. فقط مراقب باشید که در هنگام لذت بردن از این همه زیبایی شمال، آسیبی به محیط زیست وارد نکنید.

پاور بانک

یکی از وسایل حیاتی سفر پاوربانک است؛ چه در طی مسیر شمال و چه در ساحل و طبیعت امکان دارد شارژ گوشیتان رو به اتمام باشد، در این زمان است که نام پاور بانک خوش می‌درخشد و ناجی شما خواهد بود.

وسایل بهداشتی که نباید فراموش کنید

دستمال کاغذی ، شامپو، صابون، دارو (مسکن قرص ضد تهوع و..) ،مسواک و خمیر دندان، برس یا شانه، عطر یا اسپری ضد عرق نیز ازجمله وسایل بهداشتی هستند که حتما باید در حین سفر به شمال در کیفتان داشته باشید.

علاوه بر این وسایل، دیگر مواردی که ضروری هستند دفترچه بیمه، گواهینامه و مدارک شناسایی می‌باشند که هرگز نباید فراموش شوند. اگر تصمیم خود را گرفته‌اید و به زودی راهی سفر خواهید شد، چه بهتر که اجاره ویلا شمال خود را به علی‌بابا بسپارید. از طریق سایت و برنامه علی‌بابا ویلاهای مختلف شمال قابل بررسی و مشاهده کردن هستند.

 

*** این مطلب در سرویس گزارش آگهی منتشر شده و تبلیغاتی می باشد؛ لذا جماران هیچ توصیه در رابطه با انجام فعالیت فوق ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.