صداپیشه «کلاغ» در «مهمونی» در پاسخ به این سوال که به بازیگری علاقه بیشتری دارید یا صداپیشگی گفت: هر دو فضا را دوست دارم. دو دنیای متفاوت است که اشتراکاتی هم دارد. اما من خودم را بازیگر می‌دانم و به ادامه فعالیت در این حوزه علاقه بیشتری دارم.

به گزارش ایرنا، محمد شعبانپور متولد ۱۳۷۰ بازیگر، کمدین و صداپیشه گیلانی است. او فعالیت هنری خود را از تئاتر آغاز کرده است. شعبانپور نفر اول استندآپ کمدی کشور (زمانی برای خندیدن ۱۳۹۷) شده و دوبله چند انیمیشن و اجراهای رادیویی را نیز در کارنامه دارد. خلق شخصیت محبوبِ «سروان دِموچی» پلیسِ مریخ در سریال «روزی روزگاری مریخ» ساخته پیمان قاسم‌خانی، از جمله کارهای موفق اوست.

شعبانپور در مجموعه «مهمونی» صداپیشه کاراکتر کلاغ (نوک خراب) است.

با این بازیگر به بهانه صداپیشگی‌اش در برنامه مهمونی و حضورش در شب‌های مافیا گفتگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

از تجربه کار با ایرج طهماسب در «مهمونی» بگویید.

تجربه کار با آقای طهماسب یک موهبت است. کنار آقای طهماسب بودن آنقدر با ارزش است که جزو طلایی‌ترین تجربیات کاری همکارانشان به حساب می‌آید. ایشان بسیار شخصیت کاریزماتیکی (جذابی) دارند و آنقدر خاطرات خوبی برای ما ساخته‌اند که از نزدیک دیدن و همکاری با ایشان برای هرکسی بسیار جذاب و ماندگار خواهد بود.

همکاری با چهره‌های سرشناس بازیگری و صداپیشگی چطور بود؟

قرار گرفتن اسم من در کنار هنرمندان بزرگ و باتجربه‌ای که افتخار همکاری با آن‌ها را داشتم بسیار دلنشین بود. هوتن شکیبا از افرادی بود که بسیار از او یاد گرفتم. یک هنرمند چندوجهی که هم در بازیگری و هم در صدا پیشگی، کاربلد و مقتدر است. همچنین کار در کنار کاظم سیاحی، بهادر مالکی، سهیل مستجابیان، نازنین شعبانی و بقیه صداپیشگان و عروسک‌گردان‌های خوب مجموعه مهمونی، تجربه بسیار خوب و درخشانی در کارنامه کاری من است. در مسیر کاری من در پروژه مهمونی، بهادر مالکی و مجید توکلی بسیار با من همراه بودند و به من کمک کردند که لازم می‌دانم از آن‌ها تشکر کنم.

ایجاد فضاهای متفاوت مثل قصه‌ای که در مریخ روایت می‌شود، چقدر برای بازیگر جذابیت دارد و چقدر برای مخاطب پذیرفتنی است؟

فضاهای فانتزی این چنینی دو روی سکه اند. برخی آن را خیلی دوست دارند و برخی اصلا ارتباط برقرار نمی‌کنند. مدل کارهای آقای قاسم‌خانی هم به این شکل است که یک جهان متفاوتی را خلق می‌کند و مخاطب باید چند قسمت با آن همراه باشد تا فضا را درک کند و بعد با آن ارتباط خوبی برقرار کند. من به عنوان بازیگر، این فضاها را خیلی دوست دارم زیرا معمولا به بازیگران کارهای رئال پیشنهاد می‌شود. من تجربه بازی در این فضا را بسیار دوست داشتم به خصوص اینکه یک گروه یک دل و خوب در کنار هم بودند که لذت آن را دو برابر می‌کرد.

 

170564416

 

تفاوت کار در نمایش خانگی با تئاتر یا تلویزیون چیست؟

به نظر من افراد دسترسی بیشتری به تلویزیون دارند. اما در حال حاضر تعداد قابل توجهی از جمعیت کشور، مخاطب محصولات نمایش خانگی‌اند. عاملی که می‌تواند این بسترها را متمایز کند، کیفیت محتواهای تولیدی است.اگر برای وقت و سلیقه مخاطب احترام قائل باشیم می‌دانیم که مردم متوجه می‌شوند که برای تولید یک اثر نمایشی، زمان و فکر و انرژی گذاشته شده یا اصطلاحا به پروژه آب بسته‌اند.

تولیدات نمایش خانگی، سطح سلیقه مخاطب را ارتقاء داده است و متاسفانه این روزها این مورد را در تلویزیون کمتر می‌بینیم. شاید به دلیل زمان بیشتر پخش تلویزیون است که باید ۲۴ ساعت کنداکتور پخش را پر کنند. اما در نمایش خانگی به دلیل نداشتن این شرط زمانی برای محصولات، کیفیت اثر در راس اولویت‌ها قرار دارد که باعث جذب مخاطبان بیشتری می‌شود و رضایتمندی مخاطب را به همراه می‌آورد.

چطور برای بازی در شب‌های مافیا انتخاب شدید؟

محمد بحرانی با من تماس گرفت و پرسید که بازی مافیا را بلدی یا نه؟ که گفتم تا حدودی این بازی را می‌شناسم. بعد با من تماس گرفتند و برای شرکت در این بازی از من دعوت کردند. اولش احساسم این بود که چون سایر شرکت کنندگان، افراد معروف و با تجربه‌تر هستند ممکن است آنقدر با من ارتباط نگیرند. اما وقتی در تمرین‌ها حاضر شدم همان اول سام درخشانی را دیدم و با شوخی کارمان شروع شد و ارتباط خوبی بین من با هم تیمی‌هایم برقرار شد.

در تمرینات بیشتر و بهتر بازی را یاد گرفتم و با هم گروهی‌ها صمیمی‌تر شدم و خوشحالم که در گروهی مافیا را بازی کردم که سرشناس حوزه کاری خودشان هستند و امیدوارم توانسته باشم در این بازی، گلیم خودم را از آب بکشم.

البته با توجه به این که این اولین تجربه حضور من در بازی شب‌های مافیا بود، ذکر یک نکته را لازم می‌دانم. ما گاهی اوقات ساعات زیادی را مشغول ضبط این بازی هستیم و ممکن است ذهنمان خسته شود. مخاطبان باید این برنامه را به چشم یک برنامه سرگرمی ببیند و از آن لذت ببرند و اگر هر کدام از ما بازیکنان اشتباهی در بازی مرتکب شویم به ما خرده نگیرند.

به بازیگری علاقه بیشتری دارید یا صداپیشگی؟

هر دو فضا را دوست دارم. دو دنیای متفاوت است که اشتراکاتی هم دارد. اما من خودم را بازیگر می‌دانم و به ادامه فعالیت در این حوزه علاقه بیشتری دارم. صداپیشگی هم جذابیت های خودش را دارد و جزو فعالیت‌هایی است که با افتخار انجامش می‌دهم.

کار در حوزه کودک چقدر برایتان جذابیت دارد؟

برای من کار در این حوزه بسیار مهم است. از نظر من هرآنچه می‌خواهیم در آینده جامعه ببینیم را باید برای قشر کودک سرمایه گذاری کنیم. چرا که آینده جامعه در گرو آموزش و تربیت کودکان است. من تجربه کار در حوزه کودک را داشته‌ام. دنیای بسیار جذابی دارند و بسیار تاثیر پذیرند. بنابراین تولیدات فرهنگی برای این گروه سنی باید جدی گرفته شود و محصولات نمایشی بیشتری در حوزه کودک تولید شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.