پرسپکتیو علمی است که به شما یاد می دهد چگونه خطوطی که از چشم شما دور می شوند را در طراحی و نقاشی با روش علمی رسم کنید.در دوره آموزش پرسپکتیو سایت هنرناهید، با چگونگی این علم با روش‌های کاملاً ساده وعلمی و آسان آشنا می شوید به طوری که پس از پایان دوره می‌توانید اشیا ،احجام ،فضاهای داخلی و خارجی ، ماشین‌ها و فیگور ها را با علم و رسم پرسپکتیوی به راحتی ترسیم کنید.

شرح موارد آموزشی پرسپکتیو هنر ناهید

تعریف علم پرسپکتیو را در فصل اول با نشان دادن تصاویر و توضیح واضح، آموزش می بینید.  پرسپکتیو در سه بخش خلاصه می‌شود : پرسپکتیو یک نقطه ای، دو نقطه ای و سه نقطه ای که در آموزش پرسپکتیو در سایت هنر ناهید کامل به آن پرداخته شده است.

اشیاء و احجام مکعب

در ادامه آموزش اشیاء و احجام مکعب شکل را نسبت به زاویه دید بر اساس خط افق ( زیر و رو و بالای خط افق) و بر اساس خطوط دور شونده نسبت به زاویه دید ( یک نقطه گریز و دو نقطه گریز و سه نقطه گریز ) ترسیم و آموزش داده شده است. در ضمن نسبت احجام و اشیا مکعب شکل از نظر نزدیکی و دوری به نقطه گریز نیز یکی از موارد آموزشی دیگر است.

استوانه ها

فصل بعدی آموزشی پرسپکتیو هنر ناهید به رسم پرسپکتیوی احجام استوانه‌ای نسبت به زاویه دید و طرز قرار گرفتن احجام استوانه‌ای (ایستاده و خوابیده ) و با فاصله کم و زیاد نسبت به خط افق به طور کامل پرداخته شده است.

اگرچه برای رسم استوانه ها و رسم پرسپکتیو آنها قوانین خاصی و مدونی است ، اگر بتوان به کمک احجام مکعب شکل آنها را ترسیم کنیم راه را برای مخاطب خود کوتاه و ساده و راحت نشان داده ایم. که در این دوره آموزش لازم و کافی داده شده است.

حجم مخروط و هرم

رسم دو حجم مخروط و هرم از زوایای مختلف ایستاده و خوابیده با کمک گرفتن از حجم مکعب بر اساس قوانین پرسپکتیوی ،آموزش فصل بعدی دوره آموزشی پرسپکتیو هنر ناهید است. آشنا شدن با قوانین و رسم آن به زبان ساده کار را در طراحی برای تک تک شما عزیزان شیرین و آسان می‌کند.

فضای داخلی

فضاهای داخلی مثل اتاق، کلاس ،آشپزخانه، کتابخانه و......... یکی دیگر از مواردی است که در دوره آموزشی پرسپکتیو هنر ناهید به شکل کامل به آن پرداخته شده است. فضای داخلی شاید در حالت پرسپکتیو یک نقطه ای قرار گیرد که در سه مورد پرسپکتیو مرکزی با نقاط گریز متفاوت آموزش داده شده است .

2

علاوه بر آن پرسپکتیو یک نقطه ای اتاق با وسایل داخل آن در حالت یک نقطه‌ای به شکل کامل ترسیم و آموزش داده شده است .اگر اتاق در حالت دو نقطه ای  قرار بگیرد و وسایل در راستای آن دو نقطه باشد چگونگی  رسم آن کامل آموزش داده شده است ؛ و اگر وسایل اتاق هرکدام در راستای نقطه گریز اتاق نباشد هم آموزش داده شده ،که شما در هر حالتی قادر به رسم آن خواهید بود.

ساختمان ها و خیابان ها و درختها

ساختمان ها و خیابان ها و درختها در فضای باز قوانین پرسپکتیوی متفاوتی دارند .چه  از نظر نقطه گریز که ساختمان ها و خیابان ها و درختها و تیرهای چراغ برق می‌تواند در حالت یک نقطه و دو نقطه و یا سه نقطه گریز باشند.

 رسم قوانین اندازه، رسم فاصله هم برای خودش، قوانینی دارد .چون در پرسپکتیو علاوه بر کوتاه شدن اندازه، فاصله ها هم کم می شود که در کمتر آموزشی به آن پرداخته شده است.

در اینجا موارد زیر را به‌ شکل اصولی و کامل  آموزش می‌بینید:

  • رسم قوانین کتاب در کتابخانه (اندازه و فاصله)
  • رسم درختان : اندازه و فاصله
  • رسم تیرهای چراغ برق (اندازه و فاصله)
  • رسم قطار (اندازه و فاصله)

در ضمن ساختمان‌های یک نقطه و دو نقطه و سه نقطه گریز روی خط افق، زیر خط افق و  بالای خط افق در آموزش بعدی ما به شکل کامل است.

رسم خیابان ها در یک نقطه گریز و دو نقطه گریز آموزش بعدی است که چگونه ساختمان ها، درخت ها ، تیرهای چراغ برق، ماشین ها، جوی کنار خیابان، خط کشی وسط خیابان و فیگورها با رسم پرسپکتیو ای قابل اجرا است .

ماشین ها

اینکه ماشین ها در حالت پرسپکتیوی چگونه رسم می شوند و  فیگور ها چگونه باید بر اساس پرسپکتیو رسم  شوند تماماً به شکل کامل و اصولی آموزش داده شده است .

3

در واقع شما در دوره آموزشی پرسپکتیو با دنیایی از آموزش و قوانین رسم آشنا می شوید و به راحتی پس از این دوره قادر خواهید بود اطراف خود ،اشیاء،طبیعت و فضای داخلی و خارجی و...... را کامل و با قوانین علمی و راحت بکشید.

پرسپکتیو جوی و رنگی

آیا میدانستید که علاوه بر پرسپکتیو خطی پرسپکتیو جوی و رنگی هم وجود دارد. در این دوره آموزشی پرسپکتیو با چگونگی رسم پرسپکتیو جویی در منظره نیز آشنا شده و آموزش می بینید.

این دوره برای تمامی افرادی که میخواهند طراحی ونقاشی کار کنند یا آموزش دهند لازم و حیاتی است. دانشجویان رشته های هنری، هنرجویان رشته های معماری، گرافیک، نقاشی، طراحی صنعتی و ....... باید با این علم و رسم آن آشنا شوند.

 و تمام افرادی که می خواهند امتحان عملی کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد هنر را بدهند باید با علم پرسپکتیو آشنا شده و این دوره با ۲۷ جلسه آموزشی و با مبلغ پایین آن برای تمام آن ها الزامی است. در ضمن گواهی حضور دوره نیز به شما داده خواهد شد‌.

 

 خصوصیات منحصر به فرد این دوره :

۱- بلافاصله بعد از تهیه این دوره تمام جلسات آموزشی در اختیارتان قرار می گیرد و  در هر زمان و در هر مکان و برای تمام عمر این دوره را در اختیار دارید و یک معلم خصوصی همیشگی در کنار شما است تا بارها و بارها در هر ساعتی که دوست دارید ببینید و تمرین کنید.

۲- مدل ها برای تمرین و کارهای بیشتر در اختیار شما قرار می گیرد.

۳- پشتیبان صددرصدی دوره و رفع اشکال با خود استاد به صورت خصوصی و شخص به شخص تا رسیدن به مهارت  کامل را دارید.

این دوره برای تمام افرادی که میخواهند طراحی را شروع کنند و اصولی یاد بگیرند مفید است. در ضمن برای هنرجویان و دانشجویان رشته‌های هنری عالی است و برای افرادی که می‌خواهند وارد حیطه آموزشی اصولی شوند و کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند مفید خواهد بود. برای دستیابی به این دوره به آدرس اینترنتی https://honarenahid.ir مراجعه کنید. از همراهی شما سپاسگزاریم.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.