سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج سه شنبه( 10 تیرماه) از سیر صعودی ابتلا به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به سیر صعودی ابتلا به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته برخی از ادارات استان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند که با ارسال اسامی دستگاه‌ها و ادارات مذکور با آن‌ها برخورد خواهد شد.

به گزارش جماران، دکتر پرویز یزدان‌پناه گفت: از چهارم اسفند ۹۸ تا ۱۰ خرداد ماه امسال ۶۸۰ نفر مبتلا به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد داشته ایم که از ۱۰ خرداد تا کنون این تعداد ۲.۵ برابر شده است.
وی اظهارکرد: هم اکنون موارد نمونه های مثبت کرونایی استان بین ۱۵ تا ۲۵ درصد افزایش یافت.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: طی ۳.۵ ماه ۹ فوت ناشی از کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد داشته ایم اما طی ۱۲ روز اخیر این تعداد به ۱۵ مورد رسید.
یزدان‌پناه تصریح کرد: هم اکنون ۳۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌  شهید جلیل بستری هستند که از این تعداد ۶ مورد با وضعیت بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می برند.
وی ادامه داد: بیشترین مبتلایان به کرونا در این استان طی روز شنبه بوده که ۴۶ درصد از مبتلایان مربوط به شهرستان چرام بوده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: تجهیزات ۲۰ تخت ICU به استان اختصاص داده شد و مواردی را برای بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت که با کمبود تخت ICU مواجه بود ارسال شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به وضعیت تجمعات و مراسمات عزا و عروسی تاکید کرد: در ستاد مقابله با کرونای استان مقرر شد که صاحبان عزا و عروسی برای برگزاری مراسم خود باید پس از ارائه درخواست به بخشداری ها و فرمانداری‌ها، مجوز بگیرند که طبق این مجوز موظف می شوند که مراسم خود را با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی برگزار کنند.
یزدان‌پناه اظهارکرد: در صورتی که دستوالعمل‌ها رعایت نشود با صاحب عزا و عروسی طبق قانون برخورد می شود.
وی با اشاره به ارسال پیامک برای مراسم عزا در استان عنوان کرد: مقرر شد که از این به بعد زمان و مکان مراسم عزا برای مردم و به صورت عمومی پیامک نشود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: طی روز دوشنبه نهم تیرماه ۹۹ نمونه از بیماران مشکوک کرونایی داشته ایم که بیشتر موارد مثبت کرونایی مربوط به شهرستان بهمئی بوده است.
یزدان‌پناه ادامه داد: طبق بررسی‌های صورت گرفته برخی از ادارات استان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند که با ارسال اسامی دستگاه‌ها و ادارات مذکور با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۰۸۵ مورد گزارش شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: متاسفانه سیر صعودی کروناویروس در استان ادامه داشته و روزانه تعداد مبتلایان در حال افزایش است.

یزدان‌پناه تصریح کرد: حتی‌الامکان از حضور در مراکز خرید عمومی و شلوغ خودداری کنید. در صورت الزام به حضور در اماکن پرازدحام و شلوغ نظیر فروشگاه‌ها، مراکز خرید یا نانوایی، از تماس با اشیا و یا سطوح خودداری و قبل از شستشوی دست‌ها، از تماس دست با چشم، دهان و بینی پرهیز کنید.

وی بیان کرد: در هنگام حضور در نقاط شلوغ و فروشگاه ها، فاصله مناسب با سایر افراد را رعایت کنید و پس از بازگشت به منزل، دست‌های خود را با آب و صابون به مدت ۲۰ ثانیه شستشو دهید و درصورت استفاده از ماسک با رعایت نکات بهداشتی آن را درآورده و در سطل زباله درب‌دار بیندازید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.