سید کامل تقوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون حدود ۲ هزار طرح در بخش بهداشتی در حال ساخت بوده که امید است طی ماه های آینده شاهد افتتاح و به بهره برداری رسیدن یک هزار مورد از آن ها در سطح کشور باشیم تا مردم از مواهب بهره برداری آنها برخوردار شوند.

وی افزود: ۴۳ هزار تخت بیمارستانی در سطح کشور در دست اجرا و حدود ۳۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و تجهیز آنها نیاز است.

 معاون توسعه مدیریت منابع و سرپرست معاونت برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت با اشاره به طرح های حوزه درمان کهگیلویه و بویراحمد، افزود: حدود ۵۵ طرح در بخش های مختلف بهداشت و درمان اعم از بیمارستان، خانه بهداشت، مجتمع های کلینیکی و مرکز جامع سلامت فعال است و طی بررسی ها تمامی پروژه ها به جز یک بیمارستان قابلیت بهره برداری آنها تا پایان سال جاری را دارند.

تقوی تصریح کرد: اعتباری برای تکمیل این طرح ها مورد نیاز است که وزارت بهداشت تلاش خواهد کرد این اعتبارات را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد.

وی ابراز داشت: در شهرستان کهگیلویه حدود ۹ طرح در حوزه درمان وجود دارد که دارای پیشرفت فیزیکی مناسب هستند و با تامین اعتبار لازم ۲ پروژه کلینیک و ساختمان مرکز آموزش بهورزی بیمارستان شهر دهدشت تا بهمن ماه به بهره برداری خواهند رسید.

معاون توسعه مدیریت منابع و سرپرست معاونت برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت گفت: هم اینک سه پروژه بیمارستانی در شهرستان های  چرام، لنده و بهمئی در دست اجراست که پروژه بیمارستان بهمئی امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: ۴۰ میلیارد ریال به پروژه بیمارستان بهمئی تزریق شده و در مرحله تامین تجهیزات پزشکی است و همچنین برای بیمارستان شهرستان چرام پیمانکار انتخاب و تجهیز کارگاه شده و بزودی بیمارستان لنده نیز کلنگ زنی خواهد شد.

تقوی عنوان کرد: برای اتمام پروژه های استان کهگیلویه و بویراحمد ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و امید است این اعتبار تامین شود تا پروژه های که در دست اقدام بوده زودتر به بهره برداری برسند.

در حال حاضر ۵۵ طرح درمانی با میانگین پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصد در سراسر این استان در دست ساخت وجود دارد.

قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۹۶ تخت بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد وجود داشت.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۷۱۳ هزار نفر جمعیت دارد و در جنوب غربی ایران واقع شده است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.