به گزارش ایرنا،فیض الله پاسره روز جمعه در آئین بهره برداری از طرح آبرسانی به هفت روستای دهستان بویراحمد گرمسیری گچساران اظهار داشت: شاخص برخورداری از آب روستایی در شهرستان گچساران نسبت به ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: شهرستان گچساران دارای ۱۱۵ روستاست که ۱۱۴ روستای آن دارای تاسیسات آبرسانی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت:شاخص برخورداری از آب روستایی در کشور ۷۵ درصد و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۷۴.۷درصد است.

پاسره تصریح کرد: شاخص برخورداری از آب سالم بهداشتی کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۲ ،۶۸.۱۵ درصد بوده است.

وی عنوان کرد:با بهره برداری از طرح مجتمع آبرسانی به هفت روستای دهستان بویراحمد گرمسیری این شهرستان یکهزار و ۳۰۰ نفر از جمعیت روستاهای دهستان بویراحمد گرمسیری گچساران از جمله رودبال،گبرستان،نازمکان از آب سالم بهداشتی با کیفیت بهره مند خواهند شد.

فیض الله پاسره افزود: حفر یک حلقه چاه آهکی با دبی ۲۶ لیتر بر ثانیه،خط انتقال به طول ۱۰ کیلومتر و یک مخزن ذخیره آب احداث شده است.

وی میزان اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۴۸ میلیارد ریال برآورد کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: اجرای مجتمع آبرسانی به باباکلان برای تامین آبآشامیدنی به ۱۱ روستا،آبرسانی به ۲۴ روستا از سد کوثر و هفت روستای بویراحمد گرمسیری از جمله خدمات دولت تدبیر و امید برای حوزه آب روستایی در گچساران است.

شهرستان ۱۲۶هزار نفری گچساراندر جنوب کهگیلویه و بویراحمد دارای ۳۰هزار نفر جمعیت روستایی است.

پاسرخ عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد دارای یکهزار و ۶۴۱ روستا با ۳۱۳هزار نفر جمعیت است.

وی گفت: این استان دارای ۳۸۰ کیلومتر خط انتقال،۷۲۵ کیلومتر شبکه توزیع،۱۲۷ باب مخزن ذخیره آب با ۲۸هزار متر مکعب ظرفیت در شبنه روز و ۲۱ ایستگاه پمپاژاست.

وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال برای توسعه آب روستایی کهگیلویه و بویراحمد هزینه شده است.

طرح آبرسانی به هفت روستای دهستان بویراحمد گرمسیری در گچساران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی بهره برداری شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.