غلامرضا تاجگردون روز پنجشنبه در نشست با دانشجویان جدید الورود دانشکده نفت و گاز گچساران افزود: توسعه و آبادانی کشور در عرصه های علمی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مستلزم حمایت از دانشگاه هاست.

وی بیان کرد: لازمه دستیابی به توسعه در ابعاد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایجاد فضای با نشاط و فراهم کردن زمینه پژوهش در دانشگاه ها و مراکز علمی است.

تاجگردون با بیان اینکه دانشگاه خاستگاه تولید علم و اندیشه است گفت: تولید علم بدون فراهم بودن زمینه تجاری سازی آن مفهومی نخواهد داشت.
وی ابراز کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و اشتغال، باید دانشگاه‌ها به سمت مهارت محوری حرکت کنند.
تاجگردون، برخورداری از بینش ملی و فرا ملی برای درک شرایط کشور را یکی از شاخص های دانشجویان بیان کرد.
نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی افزود: تفکر جدایی دانشگاه از جامعه سبب کاهش فضای نشاط در مراکز علمی می شود.


رئیس دانشگاه یاسوج گفت: دانشگاه یاسوج بر اساس نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های معتبر دنیا در سال ۲۰۲۰ که توسط موسسه تایمز منتشر شده، از بین یک هزار و ۴۰۰ موسسه آموزش عالی جزء ۵۰۰ دانشگاه معتبر دنیا و رتبه دوم در بین دانشگاه‌های ایران را کسب کرد.

رتبه بندی تایمز (timeshighereducation) یک نظام رتبه بندی بین المللی است که به رتبه بندی دانشگاه های دنیا می پردازد.

احمد عریان حمایت از نخبگان علمی و تقویت استعدادهای برتر دانشگاهی در حوزه استادان و دانشجویان را از مهمترین برنامه‌های این دانشگاه اعلام کرد و گفت: ۲۰۰ دانشجوی نخبه در سطح استان هم اکنون بورسیه شده اند و مورد حمایت مادی و معنوی این دانشگاه و خیرین هستند.

وی بیان کرد: هم اکنون بیش از ۶ هزارو ۵۰۰ دانشجو در رشته های مختلف اعم از کارشناسی، ارشد و دکتری به علم آموزی مشغول هستند.

عریان تصریح کرد: تعداد اعضای هیات علمی در دانشگاه یاسوج را نیز ۲۵۰ نفر است.

وی تعداد رشته های موجود کارشناسی، ارشد و دکتری را نیز به ترتیب ۳۰، ۶۰ و ۳۰ رشته دانست و گفت: تعداد دانشجویان دختر و پسر در این دانشگاه به طور نسبی برابرند.

رئیس دانشکده نفت و گچساران گفت: هم اکنون بیش از ۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه به علم آموزی مشغول هستند.

یونس شکاری تعداد دانشجویان فارغ التحصیل در این دانشگاه را ۳۲۵ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه ۱۰ نفر است.

شهرستان ۱۴۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.