محسن جلیل روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درساعت ۱۶ و ۴ دقیقه امروز جمعه در محور یاسوج به شیراز حوالی چشمه پهن، انحراف یک دستگاه خودروی دنا از جاده اعلام شد.

وی افزود: براساس گزارش اولیه یک نفر در دم جان باخت و پنج نفر دیگر مصدوم شدند.

جلیل بیان کرد: با اعلام این خبربلافاصله یک دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ مستقر در تنگ سرخ و آمبولانس کمکی جاده کمربندی یاسوج به اصفهان به محل اعزام شدند.

وی عنوان کرد:.مصدومان این حادثه به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انتقال داده شدند.

بر اساس گزارش پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد ابتدای امسال تاکنون حدود ۹۵ نفر در حوادث رانندگی این استان جان خود را از دست داده اند.
افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این تعداد فوتی‌های ناشی از سوانح رانندگی در سال گذشته در این استان را ۱۶۳ نفر ذکر کرد که ۱۵ نفر از این تعداد در حدفاصل دشت روم تا تنگاری بوده است.
بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.
این استان با داشتن کمتر از ۱۷۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان‌های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

بر اساس برآوردها هزینه هر کیلومتر بهسازی و آسفالت راه‌های اصلی در این استان حدود دو تا سه برابر استان‌های کویری است.

از مجموع حدود ۶ هزار کیلومتر راه موجود در این استان بیش از چهار هزار کیلومتر آن راه‌های روستایی است که بیش از ۵۰ درصد آن همچنان خاکی و شوسه است.

۹۸۶۸/۱۶۶۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.