اخبار مرتبط

سید شرمت الله حسینی پرور روز دوشنبه در جلسه دهیاران بخش مرکزی اظهار داشت: برای جلوگیری از آتش سوزی منابع طبیعی و جنگل ها باید همه ارگان ها بخصوص دهیاری ها همکاری کنند و کنترل این پدیده نیاز به همت جمعی دارد.
وی بیان کرد: نیاز است دهیاری ها با مغرفی لیست کشیک خود با هماهنگی با منابع طبیعی در حالت اماده باش باشند.
حسینی پرور تصریح کرد: در این راستا دهیاری دستگرد با آتش نشانی قرارداد همکاری منعقد کرده تا در مواقع خطر و آتش سوزی از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری شود.
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری کهگیلویه نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به بارندگی های مناسب، پوشش گیاهی منطقه ، احتمال آتش سوزی جنگل ها و مراتع بیشتر شده که کنترل این پدیده نیازمند همکاری بیش از پیش همه نهادها بخصوص دهیاری ها است.
هدایت الله اویزش تصریح کرد: باید بین دستگاه های مربوطه همکاری میان بخشی و فرا بخشی برقرار شود و اکیپ های اطفای حریق در روستاها فعال شود.
وی ادامه داد: در شهرها نیز شهرداری ها هم در حالت آماده باش قرار بگیرند و با تامین وسیله نقلیه و امکانات مورد نیاز به موقع آتش سوزی ها را کنترل کنند.
وی اضافه کرد: باید در روستاها این احساس وظیفه را در مردم ایجاد کنیم که در حفظ و نگهداری منابع طبیعی خود تلاش کنند و در کنترل آتش سوزی، خود قبل از رسیدن نیروهای اطفای حریق شهر اقدام کنند.
شهرستان 131 هزار نفری کهگیلویه با 365 روستای بزرگ و کوچک دارای چهار بخش، چهار شهر و 10 دهستان است.
7531/1662
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.