بارش‌های سیل‌آسا اگر چه خسارت‌ها و دردسرهایی برای مردم جنوب کرمان داشته اما برکاتی هم به همراه خودش آورده از جمله آبگیری تالاب جازموریان که وضع بسیار ناجوری داشت و حالا مدیرکل محیط زیست استان می‌گوید حتی آبگیری کامل طی روزهای آتی دور از انتظار نیست.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه در بارش های روزهای اخیر افزون بر ۵۰ درصد تالاب جازموریان آبگیری شده گفت: البته ورودی تالاب هنوز در حال آبگیری است لذا عدد ۵۰ درصد طی روزهای بعدی تغییر می کند، ضمن اینکه احتمال بارش هنوز در این فصل وجود دارد.

به گزارش جماران، مرجان شاکری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: لذا باتوجه به پیش بینی ها، انتظار آبگیری کامل تالاب جازموریان دور از انتظار نیست.

وی آخرین آبگیری خوب تالاب جازموریان را مربوط به سال ۱۳۹۸ اعلام و بیان کرد: در آن سال شاهد آبگیری ۸۰ درصدی تالاب بودیم و این در حالی بود که سال گذشته تالاب آبگیری نشد و خشسکسالی زیادی در سال گذشته ثبت شد.

شاکری با بیان اینکه تالاب جازموریان نقش مهمی در تولید ریزگردها دارد تصریح کرد: آبگیری و سرسبزی تالاب سبب کاهش بروز ریزگردها نیز می شود.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمان گفت: سیلاب اخیر با وجود خسارت های مالی به لطف پروردگار خسارت جانی نداشته است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.