اخبار مرتبط

عباس ضیا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: معلم، مدیر مدرسه، دانش آموز و اولیا چهار رکن اصلی شبکه اجتماعی مدارس هستند و هر کدام بر اساس تقسیم کار نقش موثری در تسهیل فرایند یاد دهی و یادگیری دارند.
وی با شاره به پوشش نوآموزان پیش دبستانی در شبکه اجتماعی مدارس اظهار داشت: برنامه های متنوع آموزشی مهارت محور بر اساس رده سنی نوآموزان در این شبکه پیش بینی شده است.
ضیا تصریح کرد: تمام فعالیت ها و برنامه هایی که در کلاس حضوری وجود دارد در کلاس مجازی نیز در نظر گرفته شده و امکان دریافت نظرات و پیشنهادات دانش آموزان و اولیا آنها نیز در شبکه اجتماعی وجود دارد.
تهیه ۳۱ هزار بسته آموزی مهارت محور ویژه دانش آموزان مناطق دوردست استان کرمان 
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان از تهیه ۳۱ هزار بسته آموزی مهارت محور ویژه دانش آموزان مناطق دوردست این استان که به فضای مجازی دسترسی ندارند خبر داد و گفت: عدالت آموزشی در دوره ابتدایی مهمترین راهبرد ما در آموزش و پرورش استان کرمان است.
عباس ضیا بیان کرد: تاکید بر همکاری اولیا به عنوان شرکای آموزش و پرورش با توجه به سند تحول بنیادین و شعار هر خانه یک مدرسه مهمترین راهبرد ما در آموزش مجازی دانش آموزان دوره ابتدایی است.
وی با اشاره به استفاده از ظرفیت های مختلف در بحث آموزش مجازی دانش آموزان دوره ابتدایی گفت: تعطیلی مدارس به علت شیوع ویروس کرونا جو امید و همبستگی در خانواده ها و جامعه فرهنگیان ایجاد کرده است.
ضیا بر توجه به ورزش دانش آموزان در شرایط تعطیلی مدارس نیز تاکید کرد و افزود: اولیا نظم و انضباط در خصوص استفاده از برنامه های آموزشی مجازی و استفاده از شبکه آموزش را مد نظر جدی خود قرار دهند.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری اولین جشنواره تجربیات برتر آموزش مجازی ویژه همکاران فرهنگی این استان خبر داد.
وی گفت: محتوای دروس پیش دبستانی در قالب قصه گویی به همراه فعالیت های هدفمند برگرفته از اهداف یازده گانه این دوره توسط توسط حوزه معاونت آموزش ابتدایی استان تهیه و از طریق فضای مجازی به منظور استفاده مربیان پیش دبستانی سراسر استان توزیع شده است.

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.