مسعود برومند در حاشیه این افتتاح در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا  با اشاره به اینکه در این زمینه ایجاد بستر و استانداردسازی برعهده وزارت علوم است  افزود: اما خلاقیت‌های اصلی را دانشگاه‌ها ایجاد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اقدامات دانشگاه شهید باهنر در حوزه مهارت‌افزایی می‌تواند الگویی برای سایر دانشگاه‌های کشور باشد افزود: مهارت به انسان اعتماد به نفس می‌دهد و دانشجویان می‌توانند با مهارت از دانسته‌های تئوری خود استفاده کنند و خلق ثروت کنند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: در آینده نزدیک سامانه‌ای برای ثبت مهارت‌های دانشجویان راه‌اندازمی‌شود تا سایر دانشگاه‌ها از مهارت‌های یکدیگر استفاده کنند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: وضعیت بازار کار را باید دائماً به دانشگاه اطلاع رسانی  کرد تا آنها دید مناسبی نسبت به جامعه کاری داشته باشند.

در این مرکز قرار است که دروس مهارت‌افزایی با همکاری اداره کل فنی و حرفه‌ای استان کرمان به دانشجویان آموزش داده شود.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هیأت همراه نیز  از آزمایشگاه پژوهشی و تحقیقات کاربردی (مرکزی)، پروژه‌های صنعتی، دستگاه تمییزکاری لیزری به منظور پاک‌سازی آلاینده‌های فرونشسته بر روی سطح المان‌های الکتریکی، بهبود کارایی عملیات فلوتاسیون با کاهش رس‌ها و پیریت در مقیاس نیمه صنعتی، گیاه جدید تریتی پایرم، پسته مقاوم به شوری، کارگاه مجازی آموزش و رفع اشکال سامانه محاسبات سریع دانشگاه(HPC) و پژوهشکده فناوری تولیدات گیاهی بازدید و با فعالیت‌های دانشگاه شهید باهنر آشنا شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.