علی‌اصغر خیرخواه معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ۱۴ آذرماه روز جهانی داوطلب سلامت با شعار "هر خانه یک پایگاه سلامت، سلامت برای همه، توسط هم" اظهار داشت: داوطلبان سلامت پل ارتباطی بین مردم و مراکز بهداشتی و درمانی هستند.

وی افزود: این افراد، داوطلبانه مسئولیت سلامت ۴۰ خانوار از منطقه محل سکونت خود را به عهده می‌گیرند و ضمن شناسایی مشکلات محله تحت پوشش، در انجام فعالیت‌هایی مانند سرشماری، ترغیب خانوارها برای مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی، پیگیری مراقبت کودکان، مادران باردار و ارائه مطالب آموزش سلامت به خانوارهای تحت پوشش با مراکز خدمات جامع سلامت همکاری می‌کنند.

خیرخواه تصریح کرد: بررسی‌ها طی سال‌های مختلف نشان داده که حضور داوطلبان سلامت به تغییر نگرش و عملکرد مردم نسبت به سلامت کمک کرده و باعث ارتقای شاخص‌های بهداشتی شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: افراد علاقه‌مند می‌توانند به عنوان داوطلب سلامت با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت نزدیک محل سکونتشان علاقمندی خود را اعلام کنند و پس از ثبت‌نام و تشکیل پرونده، با توجه به میزان توانایی و فرصتی که در اختیار دارند با نیروهای بهداشتی همکاری کنند.

 وی بیان کرد: سیاست دفتر آموزش و ارتقای سلامت بر آن است که از طریق جلب مشارکت جامعه و اجرای طرح داوطلبان سلامت با ارتقای دانش و مهارت داوطلبان سلامت، موئلفه‌های ضروری زندگی سالم را به خانوارهای تحت پوشش و جامعه منتقل کنند.

خیرخواه افزود: داوطلبان سلامت بدون هیچ‌گونه چشم داشتی در پیشبرد فعالیتهای بهداشتی با مراکز بهداشت همکاری می‌کنند.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی کرمان را تحت پوشش دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.