هلاکت شروری که ۱۳ مامور نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود

فرمانده انتظامی استان کرمان از هلاکت "ولی داد شه‌بخش" شرور سابقه داری خبر داد که در سال ۱۳۸۸، ۱۳ تن از ماموران نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود.

سردار "عبدالرضا ناظری" با اشاره به هشت ماه اقدام کارشناسی و کار اطلاعاتی ماموران در قرارگاه عملیانی "ابوذر" اظهار داشت: در پی هلاکت ۲ تن از اشرار مسلح در "کویر فهرج" توسط تکاوران استان کرمان در هفت آذر ماه جاری شناسایی اجساد این قاچاقچیان در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: با شناسایی اجساد این افراد مشخص شد، یکی از آنها فردی به نام "ولی داد شه بخش" بوده که سال ۱۳۸۸ در کویر طبس با نیروهای فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی زمانی که برای دستگیری قاچاقچیان در حال انجام ماموریت بودند، درگیر می شود.

فرمانده انتظامی استان بیان کرد: این شرور بی رحم ۱۳ تن از جان بر کفان نیروی انتظامی را به بی رحمانه ترین شکل در آن سال به شهادت می رساند. 

سردار ناظری بیان داشت: از دیگر شرارت های وی می توان به شهادت تعدادی از  نیروهای سپاه در منطقه "کورین زاهدان"، حمل و توزیع مسلحانه مواد مخدر و انجام چندین فقره درگیری مسلحانه دیگر در کویر استان کرمان از سال ۱۳۸۸ تاکنون اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه هلاکت وی مورد تائید اداره کل اطلاعات استان کرمان است، گفت: هلاکت این شرور موجی از رضایت را در مردم منطقه به همراه داشت که امیدواریم مرهمی باشد، برای دل مادران و فرزندان شهیدانی که برای حفاظت از این مرز و بوم جان خود را نثار کردند.

انهدام باند سارقان خودرو با کشف ۳۵ فقره سرقت

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان از انهدام باند ۱۰ نفره سارقان و کشف ۳۵ فقره سرقت خودرو خبر داد.

سرهنگ "یداله حسن‌پور" اظهار داشت: در پی افزایش سرقت خودرو در سطح شهر کرمان، پیگیری ها برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستورکار، کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت با انجام یک سری اقدامات پلیسی و استفاده از منابع اطلاعاتی موفق به شناسایی اعضای یک باند ۱۰ نفره از سارقان شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان ادامه داد: در چند عملیات غافلگیرانه تمام اعضای این باند ۱۰ نفره دستگیر شده و در بازجویی های فنی کارآگاهان پلیس به ۳۵ فقره سرقت خودرو و محتویات داخل آن در سطح شهرستان کرمان اعتراف کردند.

سرهنگ حسن پور از شهروندان خواست هشدارهای پلیسی را جدی گرفته و هرگونه موارد مشکوک را با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری قاتل در کمتر از هفت ساعت

فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری قاتل جوان ۲۷ ساله در کمتر از هفت ساعت پس از وقوع قتل خبر داد.

سرهنگ "محسن صیفوری" گفت: عصر دیروز، خبر نزاع و درگیری بین چند جوان در خیابان امام شهرستان شهربابک به مرکز ۱۱۰ اعلام و بلافاصله ماموران کلانتری مرکزی به محل اعزام شدند. 

وی افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد یک جوان ۲۷ ساله بر اثر این نزاع مجروح و پس از انتقال به بیمارستان، علیرغم تلاش تیم پزشکی فوت کرده است.

سرهنگ صیفوری افزود: در بررسی های پلیس مشخص شد این نزاع بر اثر اختلافات مالی بین مقتول و قاتل رخ داده و مقتول که جوانی ۲۳ ساله بوده با سلاح سرد مجروح  و قاتل پس از این حادثه از محل متواری شده است.  

فرمانده انتظامی شهربابک افزود: ماموران انتظامی این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی و اشرافیت اطلاعاتی بر منطقه، توانستند قاتل را در شهرستان رفسنجان که قصد متواری شدن به تهران را داشت در کمتر از هفت ساعت از وقوع قتل، شناسایی و طی یک عملیات منسجم توسط نیروهای این فرماندهی دستگیر کنند.

توقیف ۱۵۳ دستگاه خودرو دارای دستور قضایی در کرمان

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از استعلام ۱۴ هزار و ۸۷۶ دستگاه خودرو در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و توقیف ۱۵۳ خودرو با دستور قضایی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ"علی کشاورزی" گفت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در خصوص خودروهای پارک شده در معابر شهر کرمان و استعلام آنها این طرح توسط ۱۴۵ تیم گشت و هفت تیم نظارتی در سطح شهرستان کرمان اجرا شد.

 وی افزود: در این طرح ۱۴ هزار و ۸۷۶ دستگاه خودرو مورد استعلام قرار گرفت که در این زمینه ۶ دستگاه خودرو و چهار موتورسیکلت مسروقه کشف و تعداد ۱۴۷ دستگاه که دارای دستور مقام قضائی بودند مورد شناسایی قرار گرفته و روانه پارکینگ شدند.

سرهنگ کشاورزی اظهار داشت: یکی از اولویت های پلیس در اجرای این طرح ها ارتقای کیفی احساس امنیت در بین شهروندان با هدف ایجاد آسایش روحی و روانی، برقراری نظم و امنیت مطلوب و رفع دغدغه های مردم است.

وی با اشاره به اینکه افتخار ما خدمت به مردم در زیر پرچم ولایت است گفت: تولید و حفظ امنیت نیازمند مشارکت شهروندان با پلیس است بنابراین دستیابی به امنیت پایدار و افزایش احساس آرامش فردی و اجتماعی مستلزم مشارکت همگانی و احساس مسئولیت جمعی است.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان در خاتمه از شهروندان خواست هرگونه گزارش و اخبار را به سامانه ۱۱۰ و هرگونه انتقاد، پیشنهاد، شکایت و تقدیر از کارکنان انتظامی را با سامانه ۱۹۷ در میان بگذارند.

صدور کارت سوخت دلیل اصلی شلوغ شدن مرکز تعویض پلاک کرمان 

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در زمینه شلوغی مرکز تعویض پلاک این شهرستان گفت: درخواست برای صدور کارت سوخت دلیل اصلی شلوغ شدن مرکز تعویض پلاک است.

سرهنگ "محمدرضا ایران نژاد" بیان داشت: علت اصلی شلوغی در مرکز تعویض پلاک سیرجان اقدام در زمینه تعویض پلاک برای صدور کارت سوخت است.

وی افزود: بسیاری از شهروندان در گذشته پس از خرید و فروش خودرو برای تعویض پلاک اقدام نکرده اند و در حال حاضر با توجه به افزایش تقاضای کارت سوخت مردم همزمان به مرکز تعویض پلاک مراجعه کرده و همچنین تعطیل شدن مرکز تعویض پلاک شهربابک مزید بر علت شده است.

سرهنگ ایران نژاد ادامه داد: ما نمی توانیم بلافاصله نیروی کار بیشتری به مرکز تعویض پلاک اضافه کنیم چون افراد شاغل در آنجا باید از لحاظ مسائل امنیتی تایید شوند و این کار زمان بر است.

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در خصوص راه اندازی مرکز دوم تعویض پلاک در سیرجان گفت: مرکز دوم تعویض پلاک در مراحل گرفتن مجوز است و بزودی راه اندازی خواهد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان با اعلام اینکه به همراه نداشتن مدارک و رعایت نکردن الزامات در زمان تعویض پلاک از دیگر دلایل شلوغی است گفت: کسانی می خواهند برای تعویض پلاک خودرو اقدام کنند باید برای تسریع در انجام کار با خودرو  و مدارک کامل شده مراجعه کنند.

سرهنگ ایران نژاد خاطرنشان کرد: به همراه داشتن اصل سندمالکیت، کارت خودرو، بیمه نامه، کارت معاینه فنی، پرداخت خلافی و عوارض خودرو و حضور خریدار و فروشنده با کارت ملی و شناسنامه الزامی است.

فرمانده انتظامی سیرجان در پایان بیان داشت:شهروندان مراقب افراد سودجو و کسانی که اقدام به خرید و فروش نوبت می کنند باشند و این موضوع  جرم محسوب می شود و نیروی انتظامی در حال پیگیری و برخورد قانونی با این افراد است.

زن جاعل نیز به مقصود خود نرسید

رئیس‌ پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان از کشف چهار فقره جعل و دستگیری یک نفر متهم زن در این رابطه خبر داد.

سرهنگ حسن‌پور افزود: در پی شکایت فردی از کارکنان بازنشسته یکی از ارگان های دولتی مبنی بر جعل فیش حقوقی و کارت شناسایی وی و استفاده از این مدارک برای خرید اقساطی کالا موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس با انجام تحقیقات میدانی و کار اطلاعاتی موفق به شناسایی یک نفر متهم زن در این رابطه شدند. 

رئیس پلیس آگاهی استان در خصوص شگرد این سارق تصریح کرد: متهم بعد از به دست آوردن عکس مالباختگان به شگردهای مختلف، اقدام به صدور کارت شناسایی و فیش حقوقی آنها کرده و با استفاده از آنها از فروشگاه های مختلف خرید اقساطی می کرد. 

سرهنگ حسن پور بیان داشت: متهم طی یک عملیات غافلگیرانه در حالی که صورت خود را با ماسک کاملاً پوشانده بود و مجدد قصد خرید اقساطی برخی لوازم منزل را داشت، توسط کارآگاهان زن این پلیس دستگیر و در بازرسی از وی تعداد زیادی مدارک مجعول از جمله کارت شناسایی و فیش حقوقی کشف شد.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه متهم تاکنون به چهار فقره جعل مدارک و تحصیل مال نامشروع از این طریق اعتراف داشته است افزود: تحقیقات در خصوص سایر شاکیان همچنان ادامه دارد.

کشف ۱۹ فقره سرقت منزل و خودرو در عملیات پلیس کرمان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از کشف ۱۹ فقره سرقت و دستگیری یک نفر متهم در عملیات پلیس آگاهی کرمان خبر داد.

سرهنگ" یدالله حسن‌پور" اظهار داشت: در پی افزایش سرقت منزل در سطح شهر کرمان، پیگیری ها برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار، کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت با انجام یکسری اقدامات پلیسی و استفاده از منابع اطلاعاتی موفق به شناسایی یک متهم شدند.

سرهنگ حسن پور با اشاره به دستگیری متهم طی یک عملیات غافلگیرانه بیان داشت: در بازجویی های فنی کارآگاهان پلیس متهم به ۱۹ فقره سرقت منزل و خودرو در سطح شهرستان کرمان اعتراف کرد. 

رئیس پلیس آگاهی استان ضمن اشاره به شناسایی کلیه مالباختگان و تحویل اموال کشف شده به آنان از همشهریان خواست، هشدارهای پلیسی را جدی گرفته و هرگونه موارد  مشکوک را با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کلاهبرداری با ترفند درج آگهی فروش لوازم خانگی در سایت دیوار

رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی کذب در سایت دیوار، از کاربران فضای مجازی به بهانه فروش لوازم خانگی کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ "امین یادگارنژاد " در تشریح این خبر گفت: شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه و مدعی کلاهبرداری از وی به مبلغ سه میلیون ریال از طریق سایت دیوار شده بود، که در این خصوص موضوع به طور ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد شاکی پرونده در سایت دیوار آگهی فروش لوازم خانگی را مشاهده و با توجه به قیمت مناسب آن مبلغ سه میلیون ریال به عنوان بیعانه به شماره‌ حساب اعلامی که در آگهی درج ‌شده بود واریز کرده است، اما پس از پرداخت پول و با تماس‌های بعدی شاکی کسی جوابگو نبوده که از پلیس فتا درخواست رسیدگی می کند.

وی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی در فضای مجازی و اقدامات کارشناسی، متهم شناسایی، دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان بیان داشت : قبل از اطمینان به صحت اطلاعات ارائه‌ شده فروشنده، اقدام به واریز وجه نکنند و حتی‌الامکان ارتباطات و خریدوفروش‌ها را به‌صورت حضوری انجام دهند و از افرادی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری آن‌ها پیش از انجام معامله فراهم باشد و قبل از خرید، کالا را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

سرهنگ یادگار نژاد توصیه کرد: ارائه اطلاعات حساب از سوی فروشنده نباید موجب اعتماد افراد شود زیرا ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد و نباید تحت هیچ عنوان پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت شود.

این مقام مسئول از مردم خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.