آیین افتتاح بخش جدید موزه موسیقی کرمان و رونمایی از سازهای جدید روز پنجشنبه با حضور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور عمرانی استاندار کرمان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون فرهنگی شهردار کرمان و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر کشور در محل باغ موزه هرندی کرمان برپا شد.

موزه‌ ساز کرمان برای نخستین بار در سال ۱۳۸۱ در محل عمارت باغ موزه هرندی کرمان افتتاح شد که در بر گیرنده سازهایی از قبیل قیچک، سنتور، قانون، رباب و عود که از جمله کارهای هنرمندانه اساتیدی چون یحیی، نریمان و سعود است.

هدف اصلی از ایجاد موزه موسیقی کرمان آشنا کردن بازدیدکنندگان با سازهای بومی و سنتی ایران و همسایگان کشور است که موسیقی آنان با موسیقی کشور ما قرابت و نزدیکی بسیاری دارد.

برگزاری دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی نیز همانند دوره های قبل در استان کرمان به عنوان زادگاه آن برگزار می شود و آیین افتتاحیه این جشنواره عصر امروز در مجموعه گنجعلی‌خان کرمان و اختتامیه آن روز یکشنبه هفته آینده در تالار خواجه نصیر الدین طوسی در نظر گرفته شده است.

موسیقی‌دانان محلی نواحی مختلف از جمله استان کردستان، خراسان شمالی، آذربایجان، سیستان و بلوچستان، ترکیه، هرمزگان، ترکمن، کرمان، خوزستان در آیین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی هنر خود را ارائه می‌کنند. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.